Marius Șumudică a numit fotbalistul român al anului. Mesajul direct: „Este cel mai în vogă”

De Alex Ioniță
Publicat: 24.12.2023, 15:32

Marius Șumudică a numit fotbalistul român al anului

Marius Șumudică a numit fotbalistul român al anului

Marius Șumudică / Hepta

Marius Șumudică a numit fotbalistul român al anului. Tehnicianul celor de la Gaziantep a vorbit despre unul dintre jucătorii momentului.

Reclamă

Este vorba despre Radu Drăgușin, care a impresionat pe toată lumea grație evoluțiilor sale de la Genoa, dar și de la echipa națională a României. Fundașul din Serie A a pus și el umărul la calificarea primei reprezentative la Campionatul European din 2024, care va avea loc în Germania.

Reclamă

Marius Șumudică a numit fotbalistul român al anului. Ce a spus despre Radu Drăgușin

„Șumi” este de părere că Radu Drăgușin este fotbalistul român al momentului. Totodată, acesta a menționat faptul că fundașul legitimat în prezent la Genoa ar putea juca fără probleme la marile echipe din Turcia, care joacă an de an la cel mai înalt nivel de pe plan european.

„Jucătorul român? Părerea mea că Drăgușin. Am și spus că Drăgușin ar fi singurul care ar putea juca pentru Galatasaray și Fenerbahce, echipele mari din Turcia.

Sunt jucători buni, dar cred că el este cel mai în vogă, se vorbește foarte mult de el. A crescut într-un timp foarte scurt”, a spus Șumudică.

În momentul de față, Radu Drăgușin este și cel mai scump jucător român. Fundașul de 21 de ani este cotat la suma de 20 de milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Radu Drăguşin a spus cu cine va petrece Crăciunul şi Revelionul şi care e cea mai mare dorinţă a lui!

Radu Drăgusin n-are vacanţă în Italia, dar are parte de un Crăciun fericit. Genoa a câştigat după o lună şi jumătate. Drăguşin face sărbătorile la Genova, alături de iubita Ioana.

Drăguşin a fost titular în victoria lui Genoa, 2-1 la Sassoulo. El va avea antrenament şi în ziua de Crăciun, pe care o petrece alături de Ioana, iubita lui.

„Da, aici le voi petrece (n.r.: sărbătorile), alături de iubita mea, care o să fie cu mine. Facem mâncăruri tradiţionale româneşti, cum ar fi cozonac sau sarmale”, a declarat Radu Drăguşin pentru AntenaSport.

Drăguşin are dezlegare de la antrenor la un pahar de vin, de Crăciun.

„Eu nu prea beau, dar cozonacul îmi place foarte mult, mai ales cel făcut de iubita mea”, ne-a dezvăluit Radu Drăguşin.

„(n.r.: care e dorinţa ta cea mai mare pe care i-ai trimis-o lui Moş Crăciun?) Păi, în primul rând să fiu sănătos, să mă duc cât mai departe în cariera mea”, ne-a mai spus jucătorul care este legitimat la Genoa.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
8:00

Chestiunea motoarelor V10: mult zgomot pentru nimic

23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas