Marius Şumudică, la un pas de bătaie cu antrenorul lui Sivasspor! Antrenorul român, un car de nervi

De Viviana Moraru
Publicat: 21.01.2024, 15:39

Marius Şumudică, la un pas de bătaie cu antrenorul lui Sivasspor

Marius Şumudică, în timpul unui meci/ Hepta

Marius Şumudică a fost la un pas de bătaie cu antrenorul lui Sivasspor. Gaziantep, echipa antrenată de „Şumi”, a remizat dramatic în ultimul meci din Turcia, revenind după ce a fost condusă cu 2-0. La finalul partidei, antrenorul român a cedat şi s-a certat, pe teren, cu tehnicianul Bülent Uygun.

Sivasspor a condus-o cu 2-0 pe Gaziantep, după două penalty-uri transformate în primele 15 minute de joc. Până la pauză, formaţia lui Marius Şumudică a reuşit să egaleze, unul dintre goluri fiind marcate de Denis Drăguş. După pauză, Alexandru Maxim şi-a lăsat echipa în inferioritate numerică, după ce a primit şi al doilea galben.

Marius Şumudică a trăit la intensitate maximă duelul dintre Sivasspor şi Gaziantep. La finalul meciului, antrenorul român a avut o discuţie aprinsă cu antrenorul echipei adverse, jucătorii şi ceilalţi membrii ai staff-ului intervenind rapid pentru ca spiritele să se calmeze.

„A fost haos la finalul meciului dintre Sivasspor şi Gaziantep. Tensiuni între Marius Şumudică şi Bulent Uygun (n.r. antrenorul lui Sivasspor)”, a notat un jurnalist turc, care a postat şi un videoclip în care este surprinsă disputa la care a luat parte antrenorul român.

Marius Şumudică a oferit şi prima reacţie, imediat după ce partida s-a încheiat. Antrenorul român a avut doar cuvinte de laudă la adresa jucătorilor săi, mărturisind că doar echipa sa a fost pe teren.

„Am fost echipa care a pierdut două puncte azi. A fost o singură echipă pe teren şi aceea a fost Gaziantep. Noi am avut ocaziile şi am făcut totul. Îi felicit pe jucătorii meci. Este unul dintre cele mai bune meciuri ale sezonului”, a spus Şumudică, citat de beinsports.com.tr.

Denis Drăguş, gol din pasa lui Alexandru Maxim. Repriză nebună pentru echipa lui Marius Şumudică

Denis Drăguş a marcat un gol din pasa lui Alexandru Maxim. Meciul dintre Sivasspor şi Gaziantep a avut o primă repriză incredibilă, terminată la egalitate, 2-2, cu patru români pe teren, acolo unde s-au mai aflat Florin Niţă şi Deian Sorescu.

Gazdele au condus cu 2-0, după ce echipa lui Marius Şumudică a fost taxată cu două penalty-uri, ambele transformate de Manaj. Pe teren, s-a aflat şi Deian Sorescu, care a debutat la Sivass.

După 29 de minute, Alexandru Maxim şi Denis Drăguş au scăpat singuri cu portarul Vural, după o mare greşeală în apărarea lui Sivasspor. Drăguş a marcat cu poarta goală şi şi-a readus echipa în meci. În minutul 41, Sivasspor a egalat, după reuşita lui Djilobodji.

Pentru Denis Drăguş, jucător cotat la 2 milioane de euro, acesta a fost al zecelea gol marcat în toate competiţiile acestui sezon. El şi-a trecut în cont şi un assist pentru echipa lui Marius Şumudică.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

0:08 VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi 12
23:56
„Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor”
12
23:43
Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu
12
23:38
Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău
12
23:30
Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1
12
23:10
Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat
12
22:56
VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes
12
22:50
Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim
12
22:11
Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare
12
22:00
VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby