Mirel Rădoi, egal dramatic în Arabia Saudită! Al-Tai reuşise să întoarcă rezultatul într-un singur minut

De Viviana Moraru
Publicat: 16.02.2023, 19:11

Un nou pas greşit făcut de Al-Tai în Arabia Saudită, echipa lui Mirel Rădoi

Mirel Rădoi, dezamăgit după un meci / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Echipa lui Mirel Rădoi, Al-Tai, a făcut un egal dramatic în Arabia Saudită. Formaţia tehnicianului român a remizat pe terenul celor de la Al Adalh, scor 2-2, după ce a condus cu 2-1, după două goluri marcate în aproximativ un minut.

Graţie remizei cu Al Adalh, Al-Tai a acumulat 22 de puncte, după 18 runde disputate în prima ligă din Arabia Saudită. Totodată, formaţia lui Mirel Rădoi a rămas pe locul opt în campionat.

Mirel Rădoi, un nou pas greşit în Arabia Saudită după ce Al-Tai a remizat cu Al Adalh

Al-Tai s-a văzut condusă cu scorul de 1-0 în minutul 59. Christofer Gonzales a deschis scorul, cu o lovitură de cap, din centrarea perfectă a lui Reinaldo Lenis.

Ulterior, Al-Tai a reuşit să egaleze în minutul 63, prin Knowledge Musona. Acesta a marcat cu un şut bine plasat, din interiorul careului.

La doar două minute distanţă după golul egalizator al lui Musona, Al-Tai a preluat conducerea. Mukhtar Ali a marcat în minutul 65, printr-un şut din afara careului, direct în plasa laterală a porţii lui Al Adalh.

Trupa lui Mirel Rădoi s-a văzut egalată în minutul 68, la doar cinci minute după primul gol reuşit de Al-Tai. Antonsson a marcat pentru 2-2, acesta fiind şi scorul final al partidei din etapa a 17-a din Arabia Saudită.

Mihai Rotaru, declarație dură despre Mirel Rădoi: „A lăsat o ceartă între echipă și suporteri!”

Mihai Rotaru, acționarul majoritar de la Universitatea Craiova, a avut o declarație dură despre Mirel Rădoi, actualul antrenor de la Al-Tai. Mirel Rădoi a stat doar patru luni pe banca Universității Craiova, decizia acestuia de a părăsi formația olteană luând pe toată lumea prin surprindere. În prezent, echipa din Bănie este antrenată de Eugen Neagoe.

Mihai Rotaru nu a uitat de „problemele” pe care Mirel Rădoi le-a lăsat la Universitatea Craiova, motiv pentru care a avut un discurs dur la adresa acestuia.

„Ce a făcut Mirel Rădoi în acel moment a fost o decizie proastă, nefundamentată, care nu trebuia luată.

A lăsat în urmă doi jucători cu litigii, care cer șapte milioane de euro și jumătate, a lăsat o ceartă între echipă și suporteri.

Părerea mea e că a fost o decizie proastă, pripită și fără sens. O decizie negândită, ca să nu folosesc alte cuvinte.

Nu mai țin minte unde eram în acel moment, dar ulterior am aflat că era decizia luată cu două zile în urmă, chiar înainte de meciul cu Rapid. Arunci jucătorii în afara lotului, conduci cu 2-0, după care nu mai ai ce să schimbi.

Mă rog, până la urmă ne-au egalat (n.r. scor final 2-2), dar puteau să ne și bată. A fost o decizie proastă, de acolo a început toată căderea noastră.

Până atunci, noi eram bine. Atunci, practic, și-a tras singur un glonț în cap”, a declarat Mihai Rotaru, pentru sport.ro.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

20:50 LIVE VIDEOPAOK – Panathinaikos 1-0 e ACUM în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul după o gafă monumentală a oaspeţilor! 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins 19:12 FotoA fost dat afară de Gigi Becali şi a ajuns campion în afara României! Ar putea să o întâlnească pe FCSB în Europa! 19:06 „Pe toți i-aș lua!” Un patron din Liga 1 vrea să aducă la echipă jucătorii dați afară de Adrian Mititelu, de la FCU Craiova 18:37 „Palmaresul care contează e la CSA!” Avocatul care a apărat-o pe FCSB în procesul cu Steaua s-a prăbușit emoțional Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu