Mirel Rădoi, înfrângere de necrezut în Arabia Saudită. Echipa lui conducea cu 3-0 încă din prima jumătate de oră! Gol primit în minutul 90+11

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 11.05.2023, 10:38

Motivul pentru care Mirel Rădoi a renunțat la 4 milioane de euro, când evolua în Golf

Mihai Rotaru / Profimedia

Mirel Rădoi a suferit o înfrângere de necrezut în Arabia Saudită. Al-Taee a pierdut în faţa ultimei clasate, Al-Batin, scor 3-4. Gazdele au obţinut victoria cu un gol marcat în minutul 90+11.

Al-Taee a pierdut miercuri, în deplasare, scor 3-4, în faţa formaţiei Al-Batin, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Arabiei Saudite. Echipa lui Rădoi a condus cu 3-0 încă din prima jumătate de oră.

Mirel Rădoi, înfrângere de necrezut în Arabia Saudită

Echipa antrenată de tehnicianul român Mirel Rădoi, Al-Taee a avut un start de meci fantastic cu Al-Batin, şi a condus cu 3-0 în minutul 28. Sayoud a deschis scorul în minutul 14, apoi Mbenza a făcut 2-0 în minutul 18, pentru ca în minutul 28 Musona să transforme un penalti. 3-0 pentru oaspeţii de la Al-Taee.

Gazdele au reuşit să înscrie un gol în minutele de prelungire ale primei părţi, prin Lopez Patron, iar Rădoi şi compania conduceau cu 3-1 la pauză.

Repriza secundă a fost un coşmar pentru oaspeţi. Al-Shammari a înscris al doilea gol al lui Al-Batin, în minutul 52, apoi nu s-a mai înscris până pe final. Roa a egalat în minutul 87, iar Lopez Patron a adus victoria lui Al-Batin transformând un penalti în minutul 90+11 şi provocând o mare surpriză în Saudi Professional League.

Al-Batin este ultima clasată în campionat, cu 18 puncte, în timp ce Al-Taee este a şaptea, cu 34 de puncte, anunţă news.ro.

Sorin Cârțu nu vrea să mai audă de Mirel Rădoi

Sorin Cârțu a anunţat că nu vrea să mai audă de Mirel Rădoi, după conflictul care a avut loc între cei doi la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi a plecat cu scandal din Bănie, iar oficialul oltenilor nu mai este dispus să se împace cu fostul selecţioner al României.

Sorin Cârțu a dezvăluit că Mirel Rădoi a venit la el în birou pentru a-și cere scuze, înainte să demisioneze. Totuși, fostul mare atacant nu i-a acceptat scuzele și a refuzat să-i strângă mâna.

Acum, da, dezamăgirea vieţii. I-am spus: el mă uită pe mine, eu îl uit pe el. Nu am existat, el nu a existat. Rădoi nu a fost corect în ceea ce a expus acolo. Eu nu l-am inflenţat cu nimic în deciziile lui. Cum a povestit acolo şi ce a povestit…

Eu am stat luni două ore cu el şi nu ştiu dacă am vorbit 30 de secunde de meciul pierdut. Şi tu după apari… de ce nu mi-ai spus mie în alea două ore când am stat de vorbă?

Nu, n-am nicio treabă. Tu ai ieşit, ai făcut iureş la televizor şi după vine să îşi ceară scuze, să dea mâna cu mine. Cum să accept aşa ceva? Mă faci varză la televizor şi pe urmă îţi ceri scuze între patru ochi. Chiar mă subapreciezi!

Bineînţeles că nu i-am strâns mâna şi nici nu vreau să mă împac. El să nu mă aibă pe mine pe gând, eu nu îl am pe el. E simplu!”, a spus Sorin Cârţu, la podcastul Tare de tot.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

22:20 Viitorul lui Dennis Politic a fost decis! Ce contract a semnat „eroul” lui Dinamo din turul barajului cu Csikszereda 21:34 EXCLUSIVCristina Şerban e românca de 21 de ani care lucrează la Mercedes şi a dezvăluit ce dialog genial a avut cu Lewis Hamilton 21:23 Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!” 21:10 VIDEOFinlanda – Elveţia 1-3 şi Suedia – Slovacia 6-1 au fost în AntenaPLAY. S-a terminat faza grupelor la CM de hochei 20:42 „Dacă aş antrena o echipă mare, Ianis Hagi ar fi primul transfer!” Gică Hagi, fascinat de fiul său: „Cel mai bun cu Real Madrid” 20:21 Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec: „Am vorbit cu el” 20:14 Neil Lennon, tot mai aproape să îl piardă pe Albion Rrahmani. O forţă a Europei negociază transferul golgheterului de la Rapid! 20:07 Imagine URIAŞĂ cu Gică Hagi la Ambasada SUA din România. Mesajul superb pentru „Rege” 19:20 Carlo Ancelotti are trei variante de transfer pentru a-l înlocui pe Toni Kroos la Real Madrid! Şi-a pregătit deja şi „planul B” 19:20 AS.ro LIVE | Răzvan Raţ este invitatul lui Dan Pavel, de la 10:30. Dezvăluiri de senzaţie a fostului internaţional român Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin