Moment uluitor la un meci de fotbal feminin! O jucătoare l-a lovit pe arbitru în zona sensibilă

De Dragoș Vasile
Publicat: 2.05.2022, 18:47

O jucătoare din Ecuador l-a lovit pe arbitru în zona sensibilă

Captură Youtube

Un moment uluitor a avut loc în Ecuador, la un meci de fotbal feminin. Arbitrul a fost lovit în zona sensibilă de o jucătoare nervoasă.

Totul s-a întâmplat în timpul meciului Leonas del Norte – Club Nanas, din superliga feminină de fotbal. În minutul 52, la scorul de 2-1 pentru oaspeţi, o jucătoare a comis un gest nesportiv, când l-a lovit pe arbitru cu mingea.

Moment uluitor la un meci de fotbal feminin din Ecuador

„Centralul” i-a arătat jucătoarei cartonaş roşu direct, iar aceasta şi-a ieşit din minţi. S-a îndreptat către bărbat, în timp ce colegele sale cereau explicaţii, şi l-a lovit pe acesta cu piciorul în zona sensibilă.

Club Nanas ocupă locul 1 în clasamentul din superliga de fotbal feminin din Ecuador, în timp ce Leonas del Norte se află pe locul 4, potrivit studiofutbol.com.

Gol fabulos în fotbalul feminin! Mollie Green, execuţie în vinclu de la 35 de metri

A fost nebunie totală în meciul de fotbal feminim dintre Watford şi Coventry. Mollie Green (24 ani) şi-a salvat echipa de la retrogradare în minutul 90+7, când a reuşit o execuţie spectaculoasă.

Watford şi Coventry au disputat un meci cu o miză uriaşă: menţinerea în FA Women’s Championship, eşalonul secund al fotbalului feminin din Anglia. Mollie Green a făcut meciul carierei, potrivit womenscompetitions.thefa.com.

În minutul 90+6, meciul se îndrepta spre o remiză albă pe Vicarage Road, iar Coventry era retrogradată. Doar că Mollie Green a avut un cuvânt greu de spus. În vârstă de 24 de ani, aceasta a executat o lovitură liberă în minutul 90+7.

A punctat cu o execuţie fabuloasă în vinclu, de la 35 de metri, şi a adus cele trei puncte pentru echipa sa.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

22:57 Jucătorul dorit de Gigi Becali semnează în Qatar! Transferul de milioane, ratat de patronul de la FCSB 22:36 Luis Enrique, atac la adresa rivalilor de la Borussia Dortmund. Antrenorul lui Kylian Mbappe nu s-a ferit de cuvinte 22:30 Universitatea Craiova – FCSB 2-0. „Roş-albaştrii”, la prima înfrângere din play-off. Echipa lui Mihai Rotaru o egalează pe CFR 22:10 „O echipă îngenuncheată, nu poate să alerge” Florin Prunea i-a făcut praf pe jucătorii formaţiei care e aproape de Liga a 2-a! 22:03 VIDEO„Made in Romania”, varianta Parma! Imagini de senzaţie cu Dennis Man şi Valentin Mihăilă 21:38 „Nu mai pot să stau în poartă!” Ionuț Gurău și-a făcut praf colegii după UTA – FCU Craiova 3-1! Război în vestiarul oltenilor 21:25 Eugen Trică, după ce FCU Craiova a pierdut cu UTA şi e pe ultimul loc în Liga 1: „Un vis urât, îmi cer scuze” 21:17 Jaqueline Cristian, victorie în prima rundă a calificărilor al turneului de la Roma! A învins-o pe Hailey Baptiste în 3 seturi 20:45 Toate scenariile prin care Dinamo se salvează de la retrogradare. „Câinii” au nevoie de un miracol în ultima etapă 20:41 Mircea Rednic e în culmea fericirii după ce a câştigat play-out-ul şi avertizează Dinamo: „Ajutaţi-vă voi, nu m-aţi susţinut” Vezi toate știrile