Nicolae Stanciu, pasă de gol în remiza lui Damac! Ce note au primit cei doi români din echipa lui Cosmin Contra

De Alex Masgras
Publicat: 19.10.2024, 22:03

Nicolae Stanciu / Twitter Damac

Nicolae Stanciu a reuşit o pasă de gol în remiza lui Damac, la primul meci de la revenirea la echipa de club, după meciurile de la naţionala României.

Echipa antrenată de Cosmin Contra a remizat pe teren propriu în etapa a 7-a din Arabia Saudită cu Al-Taawon, scor 2-2.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 27, prin Barrow, intrând în avantaj la cabine. Abia în minutul 60, Damac a reuşit să restabilească egalitatea, prin Diallo. În minutul 77, Damac a preluat conducerea, graţie reuşitei lui N’Koudou, care a marcat din pasa lui Nicolae Stanciu.

Cu toate acestea, Damac nu a putut păstra toate cele trei puncte. În minutul 85, Adam l-a învins pe Florin Niţă şi a restabilit egalitatea.

Imediat după gol, Nicolae Stanciu a părăsit terenul, fiind înlocuit cu Al Mogren. Pentru prestaţia sa, căpitanul naţionalei României a primit nota 6,8 pe sofascore.com, în timp ce Florin Niţă a fost notat cu 6,2.

Nicolae Stanciu e cu gândul la World Cup 2026, după Lituania – România 1-2: „Vom da totul pentru a ataca Mondialul”

Nicolae Stanciu e cu gândul la World Cup 2026, după Lituania – România 1-2. Căpitanul naţionalei îşi doreşte ca România să termine cu maximum de puncte grupa de UEFA Nations League.

Nicolae Stanciu a punctat cât de importantă este câştigarea grupei de UEFA Nations League. Totodată, el a subliniat că fiecare victorie contează. Antena deţine drepturile exclusive de difuzare pentru Campionatele Mondiale din 2026 şi 2030.

„(n.r: Felicitări, 12 puncte, se vede barajul, se vede Mondialul de undeva de departe) Deocamdată ne gândim la luna viitoare, în care vom avea ultimele două meciuri, cu Kosovo şi Cipru. Cu siguranţă vom fi mai aproape (n.r.: de Mondial), mai ales dacă vom reuşi să câştigăm şi ultimele două jocuri.

Un punctaj maxim, pentru că ştim că acesta este un criteriu pentru acel loc de baraj din Liga Naţiunilor. Dacă vom încheia cu două victorii cred că toată lumea va fi mulţumită, vom fi încrezători şi vom aştepta cu nerăbdare să vedem ce ne va aştepta la anul, în ce grupă vom fi. Cu siguranţă vom da totul pentru a ataca Mondialul”, a declarat Nicolae Stanciu, în exclusivitate pentru AntenaSport, după Lituania – România 1-2.

• Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă e exclusiv în AntenaPLAY (15-20 octombrie)
  • AEK - PAOK, derby-ul etapei din Grecia, va fi în AntenaPLAY duminică, de la 20:30
  • Cine va câştiga Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite?

1:21 20 oct.

LIVE VIDEOCalificările din Marele Premiu al Statelor Unite sunt ACUM pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Lewis Hamilton, eliminat în Q1

23:56

Mbappe şi Vinicius au marcat în Celta – Real Madrid 1-2. Record istoric pentru Modric. Juventus, victorie dramatică cu Lazio

23:48

Dinamo – FCSB LIVE TEXT (21:00). Derby de „foc” pe Arena Naţională. Echipele probabile

23:31

„Ai vorbit cu Gigi Becali?” Lukas Zima, prima reacţie după transferul la FCSB! Ce a spus despre postul de titular al campioanei

23:19

FotoReacţia lui Dan Petrescu, după ce a fost sfidat de Louis Munteanu: „Ar trebui să fie mai atent! E prima dată când s-a întâmplat!”

23:03

FotoLouis Munteanu, gest sfidător după ce a fost înlocuit de Dan Petrescu în prelungirile meciului. Reacţie nervoasă a atacantului

1 FotoPactul făcut de Ciprian Tătăruşanu cu soţia lui, după ce a trăit cea mai mare trădare: „La început nu m-a crezut!”s 2 Erling Haaland a decis să plece de la Manchester City! Spaniolii anunţă „bomba” verii 2025s 3 FotoDănuţ Lupu a răbufnit după ce Ianis Hagi le-a luat faţa lui Mitriţă şi Bîrligea: „Pentru că-l cheamă Hagi trebuie să și joace?”s 4 FotoDavid Popovici a spus motivul pentru care nu mai vrea să conducă niciuna dintre cele două maşini primite de la Ion Ţiriac!s 5 Marius Marin, fotografie de colecţie cu Mircea Lucescu! Cum arăta tricolorul acum 15 anis 6 Program calificări și calendar complet Formula 1 în luna octombrie 2024s