Nota primită de Ciprian Tătăruşanu, după ce a încasat 6 goluri în Arabia Saudită!

De Alex Masgras
Publicat: 30.11.2023, 20:32

Ciprian Tătăruşanu

Ciprian Tătăruşanu / Profimedia

S-a aflat nota primită de Ciprian Tătăruşanu, după ce a încasat 6 goluri în Arabia Saudită! Portarul român a avut parte de o seară de coşmar în Abha – Al Ahli 0-6. Oaspeţii au condus cu 5-0 la pauză, iar în repriza secundă, Tătăruşanu a mai primit un gol.

Acesta a fost cel mai rău meci făcut de Ciprian Tătăruşanu. Pentru prima oară în cariera sa, el a încasat 6 goluri într-un meci.

Ciprian Tătăruşanu a făcut o gafă uriaşă în minutul 20, atunci când Al Ahli a deschis scorul. El a ieşit din poartă şi a fost driblat cu lejeritate de Gabri Veiga în afara careului, care a trimis apoi mingea în poartă.

Tătăruşanu a avut o mare parte de vină şi la golurile 4 şi 5 marcate pe finalul primei reprize. În minutul 64, Mahrez a marcat al şaselea gol al oaspeţilor, ceea ce face ca meciul Abha – Al Ahli să fie cel mai slab din cariera lui Tătăruşanu, care nu a mai primit niciodată şase goluri într-un singur meci.

În ciuda prestaţiei sale, cei de la SofaScore l-au notat pe Tătăruşanu cu 6,2.

Meciuri în care Ciprian Tătăruşanu a încasat 5 goluri:

Repriză de coşmar pentru Ciprian Tăturuşanu!

Ciprian Tătăruşanu a avut parte de o repriză de coşmar în meciul Abha – Al Ahli. Portarul român a încasat 5 goluri în prima repriză.

În minutul 20, oaspeţii au deschis scorul prin spaniolul Gabri Veiga, cel care a profitat din plin de ieşirea hazardată a portarului român. Veiga l-a driblat fără probleme pe Tătăruşanu, după care a trimis balonul în poartă. Două minute mai târziu, Al Brikan a majorat diferenţa.

În minutul 26, golul lui Riyad Mahrez a fost anulat de VAR pentru o poziţie de offside, dar Al Ahli a continuat să atace. Al Brikan a realizat dubla în minutul 28.

Franck Kessie şi-a trecut şi el numele pelista marcatorilor, din pasa lui Veiga, în minutul 38. În ultimul minut al primei reprize, Veiga a realizat şi el dubla.

Al Ahli, care a mai avut şi un gol anulat de VAR pentru un offside al lui Mahrez, a făcut o repriză de vis. În ceea ce îl priveşte pe Tătăruşanu, portarul român a avut o parte mare de vină şi la golurile 4 şi 5, care au fost luate la colţul scurt.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

23:02 Sorana Cîrstea, în turul 3 de la Roma! Victorie fără emoţii pentru româncă în meciul cu Brenda Fruhvirtova 22:41 Emmanuel Macron, anunţ despre viitorul lui Kylian Mbappe: „Am pus presiune maximă” 22:11 „România în semifinale la EURO 2024?” Reacţia imediată a lui Mihai Stoichiţă. Meciul de care depinde soarta tricolorilor 21:37 Jaqueline Cristian, revenire de excepţie la Roma! S-a calificat în turul 3 şi va juca contra numărului 3 WTA 21:21 FotoCristi Tănase, lovitură totală primită de la femeia care l-a ţinut la uşă, fără doi dinţi. Nu îşi poate vedea nici propria fiică 21:14 Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! La câţi sportivi a ajuns delegaţia României 20:48 Mihai Stoica a oferit detalii spectaculoase despre petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Aşa interes n-a fost niciodată. Incredibil!” 20:46 Echipa care vrea să fie surpriza la Campionatul Mondial de Hochei are planuri mari: „Suntem ambiţioşi” 20:26 Previziunile lui Gică Hagi, înainte de EURO 2024. „Regele” ia în calcul o surpriză uriaşă: „Să nu fie dezamăgirea turneului!” 19:55 VideoDarius Olaru vrea un film şi cu FCSB, după ce a câştigat titlul: „A fost un an de neuitat” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției