VIDEO Olimpiu Moruțan, zeu la Istanbul! Dramatism total în Rizespor – Galatasaray 2-3. Românul a adus victoria echipei lui Terim în minutul 90+10

Publicat: 3.10.2021, 21:20

Seara românilor în Europa

Twitter Galatasaray

Olimpiu Moruțan a fost lăsat pe bancă de Fatih Terim pentru meciul cu Rizespor. Românul a fost introdus în teren în minutul 90+3 și a înscris golul victoriei în minutul 90+10.

Olimpiu Moruțan, zeu la Istanbul! Românul i-a adus victoria lui Galatasaray în minutul 90+10

Diagne a luat o acțiune pe cont propriu în flancul drept și a trimis o centrare pe jos la colțul lung. Acolo s-a aflat Olimpiu Moruțan, care a îndeplinit o simplă formalitate. VIDEO AICI CU TOATE GOLURILE DIN SUPER MECIUL RIZESPOR – GALATASARAY 2-3

Este a doua etapă la rând când Moruțan marchează golul victoriei pentru Galatasaray. În runda precedentă, fostul star de la FCSB a înscris în stilul lui Lionel Messi contra celor de Goztepe.

Boldrin, fostul jucător de la Astra și FCSB, a ratat un penalty pentru Rizespor în minutul 89, la scorul de 2-2. Galatasaray a jucat în 10 oameni din minutul 86, după ce Kutlu a fost eliminat.

Alexandru Cicâldău, celălalt român din lotul formației Cim Bom, a fost integralist. După victoria adusă de Olimpiu Moruțan, Galatasaray a urcat pe locul 8 în Turcia, la cinci puncte de liderul Fenerbahce.

19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Verstappen, primul în antrenamente. Calificările de la sprint, de la 23:15 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY 17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti Vezi toate știrile