Preliminarii Liga Campionilor | „Super” Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray! Steaua Roşie s-a făcut de râs + Cât s-a terminat Slovan Bratislava – Young Boys, meciul care poate decide viitoare adversară a CFR-ului

De Dragoș Vasile
Publicat: 21.07.2021, 23:54
Actualizat: 22.07.2021, 1:23

Mario Gotze

Mario Gotze

Mario Gotze şi Eran Zahavi au făcut-o K.O. pe Galatasaray în cel mai tare meci al serii

PSV – Galatasaray 5-1 a fost capul de afiş al serii în preliminariile Ligii Campionilor. „Super” Mario Gotze a reuşit o dublă de senzaţie.

Partida din Olanda a început tare. În prima repriză, Eran Zahavi a reuşit o „dublă” în 33 de minute, marcând primul gol chiar în minutul 2. Emre Kilinc a redus din diferenţă în minutul 42.

În repriza secundă, fostul campion mondial Mario Gotze a făcut spectacol. Germanul a dus scorul la 3-1 din pasa aceluiaşi Zahavi. După reuşită, fanii lui PSV au fost în delir. Aceştia i-au dedicat un cântec superstarului neamţ.

În minutul 84. Zahavi a reuşit hattrick-ul şi a stabilit soarta meciului. Returul se joacă săptămâna viitoare, în Turcia.

Steaua Roşie Belgrad s-a făcut de râs cu Kairat Almaty

Steaua Roşie Belgrad s-a făcut de râs în partida cu Kairat Almaty. Sârbii au pierdut în deplasarea din Kazahstan cu 1-2.

În prima repriză, Jose Kante a deschis scorul în minutul 24. În a doua jumătate a meciului, Dino Mikanovic şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 57. Egalitatea nu a durat mult pe tabelă. Macky Bagnack a marcat golul victoriei, în minutul 79.

Remiză albă între Slovan Bratislava şi Young Boys. Câştigătoarea o poate întâlni pe CFR Cluj

CFR Cluj va avea o misiune dificilă dacă se califică în turul trei preliminar al Champions League. Campioana României poate da peste Young Boys sau Slovan Bratislava.

În meciul din această seară, cele două echipe au remizat, scor 0-0. S-au expediat doar 2 şuturi pe spaţiul porţii în 90 de minute.

În turul al doilea, echipa lui Marius Şumudică a câştigat partida tur cu Lincoln Red Imps, scor 2-1.

22:18 EXCLUSIVVictor Piţurcă a comentat transferul lui Coman în Qatar: „Trebuia să facă pasul acum doi-trei ani”! Avertisment pentru „Mbappe” 22:10 (P) Festivalul reducerilor Xiaomi Fan Fest: smartphone-urile și gadget-urile momentului, cadouri inspirate la prețuri atractive 22:01 Andrea Compagno aşteaptă medalia de campion, după ce FCSB a luat titlul! Ce a spus atacantul italian despre Gigi Becali 21:46 VideoVictor Piţurcă ştie pe cine ar trebui să se bazeze Edi Iordănescu la EURO 2024: „Nu ar trebui să lipsească”! Ce a spus de grupă 21:14 VideoCe mănâncă fetele din naţională pentru a fi în formă în permanenţă! Ele luptă pentru calificarea la EURO 21:06 Mihai Stoica a anunţat prima mutare făcută de FCSB din această vară: „Ştim cu siguranţă” 20:55 FotoFanii Rapidului, spectacol pirotehnic la derby-ul cu Universitatea Craiova! Reacţia lui Daniel Niculae după ce s-au aruncat torţe 20:11 Cluburile din Premier League se pregătesc pentru o schimbare radicală! Manchester United şi Manchester City au votat împotrivă 19:59 Reacţia lui Mihai Stoica după ce FC Botoşani a învins dramatic Petrolul şi a urcat pe loc de salvare directă de la retrogradare! 19:35 Petrolul – Botoşani 1-2. Moldovenii au urcat pe un loc de salvare directă de la retrogradare! Cum arată clasamentul în play-out Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante