Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi! Românul nu a prins finalul meciului de Boxing Day. Ce note a primit după meciul cu St. Mirren

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 26.12.2021, 21:03

Ianis Hagi, primul gol la Rangers după aproape trei luni

Ianis Hagi este vedeta lui Rangers

Ianis Hagi, după un gol marcat pentru Rangers / Profimediaimages

Ianis Hagi nu este deloc în formă. A fost titular în meciul cu St. Mirren, câştigat de Glasgow Rangers cu 2-0, dar nu a impresionat cu nimic. Mai mult, a fost şi schimbat după 68 de minute, iar presa din Scoţia i-a dat note mici.

Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi!

La meci a fost prezent și tatăl său, Gheorghe Hagi, dar Ianis Hagi nu a strălucit în a doua zi de Crăciun. Cei de la thescottishsun.co.uk i-a acordat nota 6 pentru prestația de pe Ibrox, iar după cei de la Sofa Score, Ianis Hagi a avut o prestație modestă.

Nota: 6,4

După 68 de minute, antrenorul Giovanni van Bronckhorst l-a schimbat cu Scott Arfield. Chiar dacă internaţionalul român nu s-a remarcat, Glasgow Rangers continuă să facă legea în Scoţia. Wright a deschis scorul pentru Rangers în minutul 14, iar Morelos a majorat diferența în minutul 27. Aceasta este a 9-a victorie la rând în campionat pentru trupa de pe Iborx Park. Mai mult, campioana en-titre conduce detașat și în acest sezon. Rangers are 51 de puncte, iar rivala Celtic se află pe locul 2, cu 45 de puncte.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

15:15 Neluţu Varga a anunţat că CFR Cluj are un nou preşedinte: „Va avea puteri depline!” Lovitură de proporţii dată de ardeleni 14:29 FotoCum arată şi din ce face bani Consuelo, fosta soţie a lui Adrian Mutu, la 51 de ani. Imagini rare 14:05 „Se face de râsul curcilor!” Giovanni Becali, despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid: „Voi nu sunteţi sănătoşi la cap” 13:36 Anunţul radical făcut de Mircea Lucescu în ziua întâlnirii cu Dan Şucu şi George Copos 13:05 Gabi Balint, mesaj genial la 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor: „Am adus-o cu armata!” 12:43 Haniel Langaro a semnat cu CS Dinamo! Dublul câştigător al Ligii Campionilor cu Barcelona va juca în România în următorii 2 ani 12:32 FotoFiica cea mare a lui Cristi Borcea, apariţie încântătoare! Mellisa s-a distrat pe cinste alături de tatăl său 12:21 Întâlnire Mircea Lucescu – Dan Şucu – George Copos pentru a-l convinge pe „Il Luce” să vină la Rapid 11:52 Andrea Compagno l-a pulverizat pe Mihai Stoica: „Nu ştiu cine este acest personaj!” Afirmaţii explozive ale atacantului italian 11:06 Mesajul celor de la FCSB, la 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor de Steaua la Sevilla, în 1986 Vezi toate știrile