PSG – Angers 2-1. Victorie cu emoții pentru parizieni! VAR-ul a salvat echipa lui Mauricio Pochettino. Kylian Mbappe, gol și pasă decisivă

Publicat: 15.10.2021, 23:57

PSG - Angers 2-1

PSG s-a văzut condusă la pauză în meciul cu Anger. Fulgini a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 36. Jucătorul lui Angers a fost servit ideal de Boufal, după ce Verratti a pierdut mingea la mijlocul terenului.

PSG – Angers 2-1. Parizienii, salvați de VAR

PSG a luat cu asalt careul lui Angers în repriza secundă și a restabilit egalitate în minutul 69. Danilo Pereira a înscris primul său gol din acest sezon din pasa lui Kylian Mbappe.

Același Mbappe a înscris golul victoriei pentru vicecampioana Franței. PSG a beneficiat un penalty, după consultarea VAR, pentru un henț a lui Capelle. Starul parizienilor l-a învins cu sânge rece pe Bernardoni de la 11 metri.

Până la finalul meciului, Wijnaldum a mai ratat o ocazie importantă pentru PSG. S-a terminat 2-1 pentru parizieni, care au bifat a noua victorie în 10 meciuri de Ligue 1 și sunt lider detașați, cu 27 de puncte. De cealaltă parte, Angers este pe 4, cu 16 puncte.

Clasament Ligue 1

1. PSG, 27 de puncte
2. Lens, 18 puncte
3. Nice, 16 puncte
4. Angers, 16 puncte
5. Marseille, 14 puncte

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului
7
21:14
„A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
7
20:57
Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu
7
20:56
FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă!
7
20:35
Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB!
7
20:32
Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi