Răzvan Lucescu a calificat-o pe PAOK în sferturile Cupei Greciei. Performanța formației din Salonic

De Alex Ioniță
Publicat: 10.01.2024, 22:29

Răzvan Lucescu a calificat-o pe PAOK în sferturile Cupei Greciei

Răzvan Lucescu

Răzvan Lucescu a calificat-o pe PAOK în sferturile Cupei Greciei. Echipa tehnicianului român s-a impus fără probleme, în deplasare, în partida cu Volos.

Meciul a început excelent pentru formația antrenată de fiul lui Mircea Lucescu. În minutul 17, PAOK a trecut în avantaj, grație golului marcat de Konstantelias. A urmat apoi o primă repriză liniștită, iar scorul final avea să fie stabilit după pauză.

Echipa lui Răzvan Lucescu a stabilit scorul final în minutul 73 al duelului de pe arena Panthessaliko. La momentul respectiv, golul a fost marcat de Schwab, iar partida s-a încheiat cu scorul de 2-0.

Așa cum a fost menționat anterior, PAOK s-a calificat în sferturile cupei. Acolo, formația pregătită de Răzvan Lucescu se va duela cu cei de la Panserraikos. Meciul va avea loc pe data de 16 ianuarie, de la ora 17:00.

PAOK este marea favorită în cadrul meciului respectiv. La ultima întâlnire directă dintre PAOK și Panserraikos, formația din Salonic s-a impus cu scorul de 5-0. Duelul menționat anterior a avut loc pe data de 25 noiembrie a anului trecut.

Înainte de manșa tur a sferturilor din Cupă, pentru PAOK urmează meciul cu Giannina, din cadrul campionatului intern. Meciul va avea loc pe data de 14 ianuarie, de la ora 20:30.

Răzvan Lucescu a pierdut primul loc în Grecia, după Aris – PAOK 2-1

Răzvan Lucescu a pierdut primul loc în Grecia, după înfrângerea din ultima etapă suferită de PAOK. Aris a învins la limită formaţia antrenorului român, scor 2-1.

PAOK a încheiat astfel o serie de nu mai puţin de 11 meciuri consecutive fără eşec, în toate competiţiile.

PAOK a făcut deplasarea pe terenul celor de la Aris, pentru duelul din etapa a 17-a din campionatul Greciei. Gazdele au deschis scorul imediat după pauză, după ce Sulleymanov a punctat în minutul 46.

Aris a majorat scorul în minutul 59, după ce Kike Saverio a reuşit să marcheze. PAOK a luptat pentru egalare şi a reuşit să reducă din diferenţă în minutul 75, după un gol marcat de Baba. Până la final însă, trupa lui Răzvan Lucescu nu a mai reuşit să marcheze şi golul egalizator, astfel că a plecat învinsă de pe terenul lui Aris.

Pentru PAOK a fost prima înfrângere, după 11 meciuri consecutive. Echipa lui Răzvan Lucescu nu mai pierduse de pe 30 octombrie, atunci când era învinsă în deplasare de rivala AEK.

Cine crezi că va câştiga EURO 2024?

23:58

Transferurile Universităţii Craiova au prezentat noul echipament! Mii de fani au asistat la eveniment

23:42

FotoMihai Stoica a dezvăluit salariul uriaş pe care îl va avea Florinel Coman la Al-Gharafa: „Nu avea voie să spună pas”

23:29

Gabriela Ruse şi Marta Kostyuk s-au calificat în optimile probei de dublu de la Wimbledon 2024

23:09

Mihai Stoica a dezvăluit cu ce probleme se confruntă FCSB înaintea dublei cu Virtus: „Asta e situaţia”

22:45

„Bine că nu l-a luat pe Louis Munteanu” Mihai Stoica a spus pe cine se bazează FCSB după plecarea lui Florinel Coman!

22:44

Emma Răducanu a fost eliminată de la Wimbledon 2024! Surpriză uriaşă pe terenul central de la All England Club

1 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 2 FotoPrimele imagini cu Kira Hagi, în braţele iubitului. Momente tandre, surprinse la Munchen înainte de România – Olandas 3 FotoCum arată soţia lui Virgil van Dijk! Povestea desprinsă din filme a adversarului României de la EURO 2024s 4 VIDEOGeorge Russell, pole-position în Marele Premiu al Marii Britanii! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (16:45)s 5 FotoSoţia lui Denis Drăguş, mesaj cu puternic impact emoţional pentru soţul său: „Să câştige pentru acel copil şi să îl facă fericit”s 6 FotoPortugalia – Slovenia 3-0 (d.l.d). Cristiano Ronaldo a izbucnit în plâns după un penalty ratat. Diogo Costa, eroul portughezilors

Zodii norocoase în ziua de 7 iulie 2024. Nativii care se pot bucura de tot ce e mai bun