Seară nebună în preliminariile UEFA Champions League! Rapid Viena, victorie uriaşă în faţa Spartei Praga + Celtic s-a încurcat cu Midtjylland

De Dragoș Vasile
Publicat: 20.07.2021, 23:59

Rapid Viena - Sparta Praga 2-1

Ladislav Krejci a deschis rapid tabela pentru cehi, în minutul 3. Oaspeţii au fost în avantaj până în minutul 63, când Christoph Knasmullner a stabilit rezultatul final cu o „dublă” reuşită în doar 8 minute.

Gazdele au dominat şi la capitolul posesie, 57% faţă de 43%, dar şi la ocazii de gol. Austriecii au expediat 14 şuturi, dintre care 7 au fost pe spaţiul porţii, în timp ce cehii au avut doar 7 ocazii, dintre care 2 şuturi pe spaţiul porţii.

Celtic s-a încurcat cu Midtjylland

Tot în această seară, Celtic s-a încurcat pe teren propriu cu Midtjylland. Abada a descis scorul în minutul 39, iar scoţienii au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 44.

Egalitatea de pe teren a fost restabilită în minutul 56, îdupă ce Dreyer a văzut cartonaşul roşu. Evander a marcat pentru danezi şi a închis tabela, în minutul 66.

Lincoln Red Imps – CFR Cluj 1-2 | Victorie cu emoții pentru campioana României. Gabriel Debeljuh, „dublă” în 6 minute

Lincoln – CFR Cluj 1-2. Campioana României s-a impus cu emoții în Gibraltar, după ce a fost condusă la pauză. Gabriel Debeljuh a făcut „dubla” în partea secundă și a adus victoria pentru echipa lui Marius Șumudică.

Returul dintre CFR Cluj și Lincoln Red Imps este programat pe 28 iulie, în Gruia.

CFR Cluj venea după dubla dramatică cu Borac Banja Luka, după care ardelenii au obținut calificarea în urma scorului de 4-3, la general.

De partea cealaltă, Lincoln a obținut un succes categoric în turul 1 preliminar UCL, împotriva formației Fola, din Luxemburg, scor 7-2, la general.

Ce rezultat va înregistra FCSB în meciul cu Manchester United, din Europa League?

0:46 1 sept.

VideoViktor Gyokeres, de neoprit! Starul lui Sporting a înscris şi cu FC Porto şi a ajuns la 7 goluri în 4 meciuri!

0:25 1 sept.

Laurenţiu Popescu, sunat de Mircea Lucescu după ce i-a luat locul lui Horaţiu Moldovan la naţională! Mesajul superb transmis

0:14 1 sept.

„Asta contează mult!” Costel Gâlcă, reacţie fermă după Universitatea Craiova – Rapid 1-1! Ce le-a reproşat jucătorilor lui

0:04 1 sept.

Marius Şumudică a anunţat transferuri la Rapid: „Vin 3 jucători”! „Săgeţi” către Neil Lennon: „Arătăm rău fizic”

23:55

VIDEOSporting – Porto 2-0. Campioana en-titre a obţinut o victorie mare în primul derby al sezonului şi e lider în Liga Portugal

23:52

Horaţiu Moldovan a refuzat convocarea la echipa naţională! Înlocuitorul ales de Mircea Lucescu

1 FotoMarius Constantin s-a căsătorit cu „Perla Banatului”! Imagini de la cununia civilăs 2 VIDEOBraga – Moreirense 3-1 a fost în AntenaPLAY! Sporting, FC Porto și Benfica, spectacol în etapa a 3-a din Liga Portugals 3 FotoIon Ţiriac a sunat-o pe o medaliată olimpică de la Paris şi i-a cerut maşina înapoi! Motivul deciziei miliardarului româns 4 VIDEOLando Norris a obţinut a doua victorie a carierei în Formula 1 la Marele Premiu al Ţărilor de Jos. Verstappen, pe 2s 5 FotoAdi Vasile se pregăteşte de nuntă! Cât de frumoasă este Delia, tânăra care l-a dat peste cap pe fostul antrenor al CSM-uluis 6 FotoDenis Alibec radiază de fericire în braţele iubitei! Gest tandru al starului din România pentru fosta gimnastă Anca Surdus

Ce zodii sunt în septembrie 2024. Cei născuți luna aceasta sunt muncitori și ambițioși