Parma – AC Milan 1-0. Dennis Man a dat lovitura încă din minutul 2! Românul face spectacol în Serie A

De Antena Sport
Publicat: 24.08.2024, 19:33

Parma - AC Milan LIVE SCORE

Dennis Man și Valentin Mihăilă/ Profimedia

Tottenham – Everton  și Parma – AC Milan, în format live score, pe AS.ro. Internaționalii români Radu Drăgușin, Dennis Man și Valentin Mihăilă au parte de dueluri tare, în Premier League, respectiv Serie A.

Dennis Man și AC Milan vor fi titulari în duelul cu AC Milan, de la ora 19:30! Echipele de start de la Parma – AC Milan pot fi regăsite în continuarea acestui articol.

Parma – AC Milan 1-0

Min. 2: Parma – AC Milan 1-0! GOOOOL DENNIS MAN! Românul a primit o pasă excelentă în fața porții și l-a învins cu un șut puternic pe Maignan.

Min. 1: A început meciul

Echipele de start:

PARMA (4-2-3-1): Suzuki; Coulibaly, Balogh, Circati, Valeri; Estevez, Bernabé; Man, Sohm, Mihăilă; Bonny.

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Tomori, Pavlovic, Theo Hernandez; Musah, Reijnders; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao; Okafor.

Tottenham – Everton 4-0

Min. 73: Tottenham – Everton 4-0! Son a reușit „dubla”!

Min. 71: Tottenham – Everton 3-0! Romero și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Min. 25: Tottenham – Everton 2-0! Son a profitat de o gafă incredibilă a lui Pickford și a trimis mingea în poartă!

Min. 14 – Tottenham – Everton 1-0! Bissouma a dat lovitura, din pasa lui Kulusevski.

Min. 1 în Tottenham – Everton: A început meciul!

UPDATE: Echipele de start în Tottenham – Everton:

Tottenham: Vicario – Udogie, Van de Ven, Romero, Porro – Maddison, Bissouma, Kulusevski – Odobert, Son, Johnson.

Rezerve: Bergvall, Davies, Drăgușin, Forster, Gray, Richarlison, Sarr, Spence, Werner.

Everton: Pickford – Dixon, Tarkowski, Keane, Mykolenko – Iroegbunam, Gueye – Harrison, Doucoure, McNeil – Calvert-Lewin.

Rezerve: Armstrong, Beto, Holgate, Lindstorm, Maupay, Metcalfe, Ndiaye, O Brien, Vriginia.

Știrea inițială

Tottenham țintește victoria, în duelul de pe teren propriu cu Everton. Spurs s-a încurcat în prima etapă și a remizat cu nou-promovata Leicester.

De cealaltă parte, Dennis Man și Valentin Mihăilă vor avea parte de un duel „de foc”. Parma va primi vizita lui AC Milan, în etapa a doua din Serie A.

Parma a remizat în prima rundă cu Fiorentina. Ambii internaționali români au fost titulari, iar Dennis Man a reușit să marcheze un gol de senzație.

Echipele probabile la Tottenham – Everton:

Echipele probabile la Parma – AC Milan:

Cum l-a numit presa italiană pe Dennis Man înainte de Parma – AC Milan

Gazzetta dello Sport i-a numit pe Dennis Man şi Rafael Leao „vedetele meciului” Parma – Milan, care se va juca astăzi, de la ora 19:30.

Parma-Milan. Ce debut a avut Man. Urmează confirmarea?”, a titrat Gazzetta dello Sport.

Vedetele celor două echipe vor asigura spectacolul. Șansele ca Rafael Leao să marcheze primul gol al sezonului sunt în jur de 36%, în timp ce în cazul lui Dennis Man, care a marcat deja în meciul cu Fiorentina, scad la 26%”, a scris publicaţia italiană.

Dennis Man a deschis scorul, în minutul 22, al partidei Parma – Fiorentina 1-1. Biraghi a egalat pentru formaţia viola în minutul 75. Fiorentina a terminat meciul cu Parma în 10 oameni, după ce Pongracic a fost eliminat în minutul 83.

De partea cealaltă, AC Milan a avut o revenire de senzaţie după 0-2 cu Torino. Rossonerii au reuşit să obţină un egal, după ce Alvaro Morata şi Noah Okafor au marcat în minutele 89, respectiv 90+5.

• PAOK - Panaitolikos e duminică, de la 20:30, LIVE în AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Ţărilor de Jos e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Se va califica FCSB în grupele Europa League?

19:29

Laszlo Dioszegi a oferit imaginea serii la Sepsi – Unirea Slobozia, cu un tricou personalizat! Ce legătură are cu FCSB

19:18

Alexandru Cicâldău semnează cu Westerlo! Anunțul făcut în presa din Turcia: „Echipa e gata să plătească!”

19:01

UPDATEMuric, portarul naţionalei din Kosovo, două gafe uriaşe şi 3 goluri primite în 4 minute de la City. Haaland, hattrick de senzaţie

18:43

VIDEOPrima cursă din etapa de Formula 1 Academy din Ţările de Jos a fost amânată, din cauza condițiilor meteo nefavorabile!

18:42

Carlos Alcaraz, cel mai bine plătit jucător de tenis din lume. Novak Djokovic e pe locul 2 în top