CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | „Suntem o gașcă nebună!” Liviu Ciobotariu, încântat după primul meci din istorie al ilfovenilor în play-off. „Vreau să ținem steagul sus!”

Publicat: 12.03.2022, 23:00

Liviu Ciobotariu

Liviu Ciobotariu a refuzat-o pe FCSB, după cum anunță primarul Florin Pandele

Liviu Ciobotariu, în timpul unui meci pentru Voluntari /GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

FC Voluntari e pentru prima dată în istoria ei în play-off. Ciobotariu anunță că ilfovenii vor să dea peste cap planurile „coloșilor” din fruntea clasamentului. Antrenorul spune că la Voluntari s-a format o „gașcă nebună”.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Liviu Ciobotariu, încântat după primul meci din istorie al ilfovenilor în play-off

„Sunt convins că am făcut o primă repriză foarte bună. Trebuia sa terminăm cu finalizare ocaziile. Am revenit de la 1-0 şi nu este uşor pe terenul CFR-ului, chiar dacă am avut şansă. Suntem dezamăgiţi de rezultat, pentru că cred că puteam mai mult. E clar că victoria CFR-ului este meritată. Vrem să arătăm că suntem o echipă care merităm să fim în primele şase, azi am reuşit asta. Suntem pentru prima dată în istorie în play-off, dar vreau să ţinem în continuare steagul sus.

A fost primul joc, ne vom regrupa, încercăm să ne revenim fizic şi mental. Avem un meci dificil cu Craiova acasă, ne dorim să facem un meci bun şi să eliminăm greşelile. Noi astăzi am făcut şi ne-au costat. Valoarea individuală a jucătorilor de la CFR este clar peste ce avem noi. Suntem o gaşcă nebună, vrem să arătăm bine şi să demonstrăm la toată lumea că nu degeaba am ajuns aici”, a declarat Liviu Ciobotariu după CFR Cluj – FC Voluntari 3-1.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Petrila și Deac au făcut spectacol

Campioana României a deschis scorul după pauză, prin Gabriel Debeljuh, care a reluat în plasă o centrare a lui Claudiu Petrila, în minutul 49. A fost al 10-lea gol al croatului în acest sezon al Ligii 1.

CFR s-a văzut egalată cu 19 de minute înainte de final, după o gafă uriașă a fundașului dreapta Mateo Susic. Jucătorul din Bosnia și Herțegovina a vrut să trimită o pasă la portar, cu capul, dar balonul a fost interceptat de Crisi Costin, care a împins balonul pe lângă Otto Hindrich.

Egalitatea a fost menținută doar șapte minute. Ciprian Deac a înscris cu un șut superb din marginea careului, cu stângul la colțul lung. Mingea s-a oprit în plasa laterală. Tabela a fost închisă în minutul 82, când Claudiu Petrila a înscris după o combinație cu Billel Omrani.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

9:44 Dan Petrescu îl vrea pe unul dintre golgheterii Ligii 1. Lovitura pregătită de CFR Cluj pe piaţa transferurilor 9:13 FotoFiica lui Gabi Balint, mai provocatoare ca niciodată. Denisa a aprins imaginaţia tuturor: „Muza mea!” 9:11 Edin Terzic, după calificarea Borussiei Dortmund în finala Ligii Campionilor: „Este bucurie pură şi o mândrie extremă” 8:58 PSG, făcută praf în Franţa după eliminarea din Liga Campionilor: „Faliment, venim!” 8:39 Reacţia lui Kylian Mbappe, după ce PSG a fost eliminată din Liga Campionilor. Întrebarea care l-a iritat pe starul lui PSG 7
23:44
PSG – Borussia Dortmund 0-1. Echipa germană e prima finalistă a Ligii Campionilor în acest sezon! Parizienii au avut 4 bare!
7
23:43
FotoOlimpiu Moruţan a mers în cârje la stadion pentru a-şi susţine echipa la semifinala cu Beşiktaş! Mesajul superb al clubului
7
23:32
Xavi a ales jucătorii care nu pot pleca de la Barcelona! Numele care nu pot fi transferate de nicio echipă din lume
7
23:17
Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci”