„Este un transfer ratat! Nu-l văd aşa bun!” Florin Manea a făcut praf mutarea de play-off a Rapidului: „Nu aș fi dat banii ăștia!”

Rapid a plătit 100.000 de euro pentru transferul lui Răzvan Onea. Florin Manea contestă transferul giuleştenilor şi l-a criticat pe fotbalist, pe care nu îl vede titular la echipa lui Mihai Iosif.

„Sincer? Onea este un transfer ratat! Nu aș fi dat banii ăștia. Dacă dai 100.000, nu semnezi cu el pe doi ani și jumătate, ci pe patru ani. Ar trebui să-ți protejezi investiția!

Nu poți să dai la doi ani câte 100.000 pe un jucător. La banii pe care îi are Rapid… dădeai 800.000 pe vremea lui Copos. Nu cred că Onea o să se impună. Nu-l văd așa bun. Salariul lui nu cred că e mai mare de 5.000 de euro”, a declarat Florin Manea, potrivit prosport.ro.

Rapid, înfrângeri pe linie în Antalya

Rapid a fost învinsă, marţi, cu scorul de 3-1, de echipa de liga a doua turcă Samsunspor, în cadrul stagiului de pregătire efectuat în Antalya

Au marcat Saifeddine Alami, în minutul 79, pentru rapidişti, respectiv Berk Taskin, în minutul 11, şi Eraldo Cinari în minutele 17 și 33, pentru echipa turcă. Rapid a lovit de două ori bara adversă, prin Dandea și Dumitrescu.

Antrenorul Mihai Iosif a folosit următoarea echipă: Moldovan (Drăghia ’46) – Săpunaru (Stănici ’65), Dandea, D. Grigore (Ignat 30) – Goge, Albu (A. Dumitrescu ’80), Crepulja, Florică (Demici ’46) – Moise (Alami ’46), Bnou Marzouk (Pănoiu ’46), R. Ilie.

Rapid a pierdut și primul amical disputat în cantonamentul din Turcia, dumincă, cu scorul de 2-1, de echipa turcă Diyarbakir, din liga a treia. Adrian Bălan a deschis scorul în minutul 8, dar turcii au întors scorul după pauză. Au marcat Bilal, în minutul 69, şi Baran Asik, în minutul 83.

19:03 AS Roma – Bayer Leverkusen şi Marseille – Atalanta LIVE TEXT (22:00). Încep semifinalele Europa League şi Conference League 18:43 FotoLovitura uriaşă pe care a dat-o fiica cea mică a lui George Copos! Reacţia milionarului: „Este incredibil, e un fenomen!” 18:36 Alpine a anunţat o mutare importantă! Cine a fost adus pentru a salva sezonul francezilor 17:53 „Dacă faci iar tâmpenia asta…” Basarab Panduru îl avertizează pe Dan Şucu, după „revoluţia” anunţată la Rapid: „Asta e ţurcă” 17:45 Cristina Neagu, discurs războinic înaintea returului infernal cu Metz: „E nevoie de un meci perfect” 17:12 Siyabonga Ngezana a dezvăluit problemele cu care s-a confruntat când a ajuns la FCSB: „A fost primul şoc” 16:54 FotoIubita celui mai mare rival al lui Gigi Becali este de o frumuseţe răpitoare. Imagini rare cu femeia 16:40 VIDEOEduard Ionescu, Elena Zaharia şi Ioana Sîngeorzan, victorii pe linie la Saudi Smash 2024, în AntenaPLAY 16:33 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 mai 15:44 Germania va avea 5 echipe în Liga Campionilor, în sezonul următor Vezi toate știrile