FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1 | Oltenii, cu capul în pământ: ”Am făcut un pas înapoi inexplicabil!” / ”Trebuia să fim mai atenți la gol!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 6.11.2021, 23:17

FC U Craiova 1948 – FC Botoșani 3-2

Oltenii, cu capul în pământ după un nou pas greșit

Claudiu Bălan a deschis scorul în Bănie, însă este dezamăgit din cauza rezultatului.

”Mă bucur că am reușit să înscriu, dar consider că trebuia să luăm cele trei puncte azi. Trebuia să ne concentrăm mai bine. Am făcut un pas înapoi inexplicabil, a venit golul după o greșeală și am luat doar un punct, în loc să luăm trei puncte.

Jocul este în creștere, dar trebuie să acumulăm mai multe puncte, pentru că s-a terminat turul de campionat și nu avem punctele pe care ni le-am propus la început, nu suntem unde trebuie”, a spus Claudiu Bălan la finalul meciului.

Oltenii au rămas fără antrenor recent, după ce Flavius Stoican a fost demis. Robert Popa a explicat cum au primit vestea jucătorii în vestiar.

”Este adevărat că ne formăm ușor-ușor automatisme. Eu zic că este un rezultat foarte bun, suntem la doar trei zile după demiterea lui Flavius Stoican. Băieții s-au temut puțin, am încercat să ridicăm moralul. Eu sunt un jucător profesionist și mă pregătesc foarte bine. Sunt aici ca să îmi fac datoria.

Luni și marți am făcut antrenamentele împreună, era o atmosfera foarte bună și apoi am citit în presă că nu va mai fi antrenorul nostru. Acum, totul depinde de noi, jucătorii”, a declarat Robert Popa după meci.

Dan Vasilică, antrenorul interimar al oltenilor, a fost și el nemulțumit de rezultat.

”Ne pare rău că nu am reușit să luăm toate punctele. Jucătorii s-au gândit numai la victorie. Am împins cât am putut jocul. Trebuia să fim mai atenți la gol. Știam ce trebuie făcut”, a încheiat Dan Vasilică.

FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1 | Criza continuă în Bănie

FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe, ultimul meci al zilei din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

După o primă repriză fără goluri, Claudiu Bălan a deschis scorul în Bănie, în minutul 51. Avantajul oltenilor a durat doar 5 minute. Kevin Luckassen a restabilit egalitatea, în minutul 57, și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, FC U Craiova rămâne pe locul 13, cu 14 puncte, în timp ce Sepsi rămâne pe locul 12, tot cu 14 puncte.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

20:41 Mircea Rednic e în culmea fericirii după ce a câştigat play-out-ul şi avertizează Dinamo: „Ajutaţi-vă voi, nu m-aţi susţinut” 20:22 U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Prima întărire pentru Ioan Ovidiu Sabău 19:58 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out înaintea ultimei etape 19:46 „O să ajung în București!” Jose Mourinho, mesaj fabulos pentru Gică Popescu! Ce i-a transmis „The Special One” 19:40 UTA – FCU Craiova 3-1. Oltenii lui Mititelu sunt pe ultimul loc în Liga 1! UTA e campioana play-out-ului 19:32 FotoMircea Lucescu şi soţia lui, Neli, la fel de îndrăgostiţi ca în tinereţe! Cum au fost surprinşi pe stradă 19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo 19:08 FotoDaniel Pancu, fotografie superbă cu soţia lui, în Iaşi, în ziua victoriei uriaşe a lui Poli: „Te iubesc” 18:58 „Îmi doresc asta” Valentin Mihăilă, anunț important despre viitorul său după ce Parma a promovat în Serie A! Unde va juca românul 18:41 „Are experiență!” Propunere surpriză pentru postul de antrenor de la Rapid! Sfat important pentru Dan Șucu Vezi toate știrile