FC U Craiova – Mioveni 1-2. Craiova lui Mititelu, distrusă de Mioveni pe "Oblemenco". A primit două goluri într-un singur minut. Huyghebaert, autogol antologic

De Antena Sport
Publicat: 9.03.2021, 17:58
Actualizat: 12.05.2021, 8:14

Captură Digisport

FC U Craiova a pierdut primul meci din acest sezon

Echipa antrenată de Ovidiu Stângă a deschis scorul prin Campagno, în minutul 52, şi nimic nu anunţa dezastrul din finalul meciului.

Mioveni a egalat prin Işfan din penalty, în timp ce peste doar un minut, Huyghebaert şi-a dat un autogol antologic. Aceasta a fost prima înfrângere pentru FC U Craiova într-un meci din campionat, după aproape un an şi jumătate. În urma acestui rezultat, FC U Craiova conduce în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu ASU Poli Timişoara, de pe locul 2, dar bănăţenii au un meci în plus. Csikszereda, Dunărea şi Viitorul Pandurii ocupă locurile 3-5, cu câte 28 de puncte. Petrolul, CS Mioveni şi Rapid sunt pe locurile 6-8, cu 27 de puncte fiecare.

Fanii FC U Craiova, spectacol total pe străzi

Înaintea meciului, fanii craiovenilor şi-au încurajat favoriţii la stadion, cu torţe, fumigene şi petarde, fără respectarea regulilor de distanţare. Acesta a fost al doilea meci jucat de echipa patronată de Adrina Mititelu pe arena Ion Oblemenco, primul în campionat.

12:27 LIVE VIDEOCremonese – Pisa, ACUM, şi Lecco – Sampdoria (19:00), în AntenaPLAY! Spectacol în Serie B 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” 12:12 Carlos Alcaraz visează să joace la dublu cu Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice: „Dacă totul decurge bine, vom juca!” 11:58 Adrian Şut îl aşteaptă pe Gigi Becali la petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Ne-am bucura să fie alături de noi!” 10:50 Dan Şucu anunţă „revoluţia” la Rapid! Mesaj categoric despre situaţia lui Bogdan Lobonţ: „Noi nu ne spălăm rufele în public!” 10:30 Noutățile lunii mai în AntenaPLAY 10:07 Zeljko Kopic a răbufnit, înaintea duelurilor decisive pentru Dinamo: „Ei nu ar trebui să mai facă parte din club!” 9:57 Moment emoţionant la Madrid! Rafael Nadal şi-a luat adio de la turneu şi l-a menţionat pe Ion Ţiriac în discursul de rămas-bun 9:33 Transferul lui Denis Drăguş a intrat în linie dreaptă! Standard şi-a dat acordul! Anunţul presei din Turcia 9:13 „Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu Vezi toate știrile