FCSB – Dinamo 6-0 | „Nu aveam voie cu manele că a fost certat Dennis Man!” Andrei Cordea, reacție fabuloasă după ce și-a umilit rivala! De ce l-a consolat Edi Iordănescu

De Antena Sport
Publicat: 12.09.2021, 23:24

Andrei Cordea, bucurie după marcarea unui gol

Andrei Cordea a dat lovitura în FCSB – Dunajska Streda

Andrei Cordea, bucurie după marcarea unui gol / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Aceasta este cea mai mare umilință suferită de Dinamo în derby-urile cu marea rivală. Andrei Cordea a marcat din penalty, după ce l-a rugat pe Claudiu Keșeru să îl lase pe el să execute. La final, jucătorii de la FCSB au declanșat fiesta.

Este o descătușare, aveam nevoie de această victorie. Astăzi am reușit să câștigăm. Cântăm, nu aveam voie cu manele că a fost certat și Dennis Man. În România este un singur derby, mă bucur că acum am ieșit noi învingători. Când am jucat cu CFR, ei dacă puteau să ne dea opt, ne dădeau opt, la fel și noi, dacă puteam să dăm zece, zece dădeam.Îmi pare rău că n-am reușit să marchez la națională, am trecut cu greu peste acea ratare. M-a încurajat Mister, mi-a spus că se întâmplă, dar încă mai sunt afectat.

Avem un meci greu și la Craiova, dar trebuie să le câștigăm. Am vrut să bat eu, l-am rugat pe Claudiu să mă lase și m-a lăsat. Îi mulțumesc frumos pentru gest. Erau 4 sau 6 câini, dacă ne dădeau și nouă ieșeam și noi cu ei”, a spus Andrei Cordea după FCSB – Dinamo 6-0.

FCSB – Dinamo 6-0 | Umilință istorică pentru dinamoviști

FCSB a dat de pământ cu rivala Dinamo în prima repriză a derby-ului. După ce Claudiu Keşeru a deschis scorul, roş-albaştrii au marcat 3 goluri în 10 minute.

Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby în minutul 26, din lovitură liberă. La câteva minute, Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs, după un scandal monstru. La doar 5 minute, Vinicius a „spart gheaţa” pentru FCSB. Fundaşul a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Darius Olaru.

Andrei Cordea a dus scorul la 4-0 în minutul 45+7, din penalty. Eşanu l-a faultat pe Olaru, iar mijlocaşul a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri.

20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri 18:36 CSM Bucureşti, OUT din Liga Campionilor. A ratat calificarea în Final Four după ce a pierdut şi returul cu Metz 18:33 „Să nu se repete!” Gigi Corsicanu, semnal de alarmă pentru șefii de la Rapid! Motivul pentru care fanii nu fac deplasarea la Cluj Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi