FCSB – Rapid 3-1 | Junior Morais a pus tunurile pe Istvan Kovacs. „La orice contact erau pe jos!” Ce a spus despre eliminare

Publicat: 16.12.2021, 0:08

Junior Morais, după FCSB - Rapid 3-1

Junior Morais, gol în derby-ul cu CFR Cluj

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Junior Morais s-a plâns că jucătorii celor de la FCSB s-au trântit la pământ la fiecare contact. În plus, fundașul brazilian al Rapidului susține că Istvan Kovacs l-a eliminat pe nedrept când i-a acordat al doilea galben, în minutul 77, după contactul cu Valentin Crețu.

Junior Morais: „La orice contact erau pe jos!”

”O înfrângere grea, fiindcă am făcut un meci foarte bun. Am luat roşu la o fază unde cred că nu meritam al doilea galben. Îmi pare rău pentru colegi. E păcat, ne-au bătut pe final.

Arbitrul azi cred că a greşit puţin, jucătorii de la FCSB la orice contact erau pe jos. Nu ştiu dacă ne-am bătut singuri, cei de la FCSB sunt foarte puternici. Cred că am jucat foarte bine”, a spus Junior Morais, după FCSB – Rapid 3-1.

FCSB – Rapid 3-1

În minutul 14, după o acţiune prelungită a lui Octavian Popescu şi după greşeli în serie ale fundaşilor rapidişti în propriul careu, mingea a ajuns la Olaru, care a şutat de la 17 metri, portarul Moldovan a respins în faţă şi Tănase a împins balonul în poartă.

În minutul 45+6, la o lovitură liberă de pe partea stângă, Radunovici l-a tras pe Săpunaru în careu şi Kovacs a dictat penalti, care a fost transformat cu siguranţă tot de fundaşul rapidist. Giuleştenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 77, după eliminarea lui Junior Morais pentur două cartonaşe galene.

În minutul 90+3, Săpunaru l-a faultat în careu pe Ianis Stoica, iar Tănase a transformat lovitura de la 11 metri dictatăd e Kovacs. Trei minute mai târziu, După un contraatac, Ianis Stoica a marcat cu un şut din interiorul careului, deviat în poartă de Crepulja.

Partida a fost întreruptă în minutul 3, după ce ambele galerii au aruncat fumigene şi petarde pe teren. Stadionul a fost acoperit de un fum dens şi cele două echipe s-au strâns la mijlocul terenului. Meciul s-a reluat în minutul 9.

În clasament, primele şase locuri sunt ocupate de CFR Cluj – 51 de puncte, FCSB – 43 de puncte, FC Voluntari – 34 de puncte, FC Botoşani – 33 de puncte, Rapid – 31 de puncte şi CS Universitatea Craiova – 31 de puncte.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

19:00

LIVE SCORECaroline Garcia – Jaqueline Cristian se dispută ACUM! Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la Jocurile Olimpice 2024!

18:36

Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu s-au calificat în sferturi la dublu mixt, la Jocurile Olimpice 2024! Victorie superbă la Paris

18:30

UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Încep emoţiile la canotaj, tenis şi tenis de masă! Programul complet

18:28

Helmut Duckadam a analizat-o pe FCSB și l-a readus cu picioarele pe pământ pe Gigi Becali: „Champions League? Să fim serioși!”

18:02

VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)

17:57

Deces în Satul Olimpic, în chiar prima zi a Jocurilor Olimpice 2024! Polițiștii fac cercetări

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil