Gigi Becali și-a ieșit din minți după FC Argeș – FCSB 1-0! Primul jucător care nu mai are ce căuta la echipa roș-albastră după al doilea eșec consecutiv

De Dragoș Vasile
Publicat: 4.03.2022, 9:22

Gigi Becali

Gigi Becali este patronul de la FCSB

Profimedia

Andrei Vlad, OUT de la FCSB

FCSB a pierdut și cu FC Argeș, scor 0-1, și a ajuns la al doilea eșec consecutiv în Liga 1. Golul încasat de echipa lui Toni Petrea la Pitești a fost în totalitate din cauza lu Andrei Vlad, iar Gigi Becali a luat o decizie radicală.

Reclamă

Patronul roș-albaștrilor l-a schimbat la pauză, iar acum este decis să-l dea afară pe portarul pe care îl poreclea ”Messi al portarilor”, potrivit fanatik.ro.

Reclamă

Gigi Becali a vrut să îl mai dea afară pe Vlad, după ce FCSB a fost eliminată din Conference League de către Șahtior Karagandi. ”Am pierdut și campionatul cu el… Să-i dai încredere, cât să îi dai?! O să vorbesc cu Meme, cu antrenorul. Să vedem…”,spunea atunci Gigi Becali.

27 de meciuri are Andrei Vlad în acest sezon al Ligii 1 și 27 de goluri încasate. Transferat în 2017 de la Universitatea Craiova, cu 400.000 de euro, Vlad a ajuns să aibă o cotă de un milion de euro.

Andrei Vlad l-a scos din minți pe Gigi Becali! „Messi al portarilor” s-a făcut de râs în FC Argeș – FCSB 1-0

Andrei Vlad a fost autorul unei gafe halucinante în timpul meciului FC Argeș – FCSB, care a dus la deschiderea scorului de către piteșteni.

FC Argeș a deblocat tabela în partida cu FCSB în minutul 16, prin George Ganea. Dar golul încasat de echipa lui Toni Petrea e în totalitate din cauza lu Andrei Vlad.

Vlad a primit o minge simplă în interiorul careului și, în mod inexplicabil, s-a încurcat în momentul în care a vrut să transmită balonul mai departe. Piciorul portarului lui FCSB parcă a „înghețat” când a atins balonul.

Mingea a fost interceptată de Cristi Tănase, fostul jucător al roș-albaștrilor, care l-a lăsat pe George Ganea cu poarta goală. Atacantul lui FC Argeș, spre deosebire de Vlad, nu s-a făcut de râs.

E a doua gafă mare pe care Vlad o comite în decurs de câteva etape. În meciul cu FC U Craiova 1948 din urmă cu o lună, scor 2-2, portarul lui FCSB a stat prost în poartă la golul din lovitură liberă a lui Baeten.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
18:05

Prima reacţie a echipei lui Aaron Boupendza, după decesul fulgerător al fotbalistului!

17:44

VideoMihai Stoica, la lansarea Cupei Duckadam: „Ce a făcut Helmut Duckadam nu va mai face nimeni”

17:44

„Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo

16:59

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 16 aprilie

16:55

„Nu am cuvinte” Mesajul emoționant transmis de Pierre-Emerick Aubameyang, după moartea lui Aaron Boupendza

16:50

VideoAlexandra Duckadam, înainte de Cupa Duckadam: „Doresc să păstrez vie amintirea regretatului meu soţ”

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas