„Suporterii la Pitești sunt foarte exigenți!” Andrei Prepeliţă, prima reacţie după ce i s-a cerut demisia: „E decizia lor ce strigă!”

Andrei Prepeliţă este antrenorul de la FC Argeș

Andrei Prepeliţă a fost dat afară de la FC Argeş

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Fanii lui FC Argeş i-au cerut demisia lui Andrei Prepeliţă

FC Argeş a pierdut confruntarea cu Gaz Metan şi a ratat ocazia de a urca în zona play-off-ului. Fanii i-au cerut demisia lui Andrei Prepeliţă, iar prima reacţie a antrenorului nu a întârziat să apară.

„Păcat, pentru că băieții au muncit. Am avut inițiativa, am controlat jocul, cred că nu este niciun fel de dubiu. Doar că în minutele de prelungiri, și în prima repriză, și în a doua, nu am rămas concentrați. Am luat un gol din aut și un contraatac. Dacă nu am înscris până în minutul 90+4, nu mai trebuia să ne expunem și trebuia să rămânem organizați, se termina egal. Probabil și așa era o frustrare, că am avut multe ocazii.

Am înțeles că a fost penalty clar (n.r. – asupra lui Ionuț Șerban, în minutul 47). Nu vreau să comentez arbitrajul, deși se acutizează aceste probleme. Nu mai putem vorbi ipotetic, asta a fost istoria meciului de azi. Ridicăm capul și mergem să ne batem pentru punctele rămase în joc.

Au mai cerut demisia și în primele meciuri, suporterii la Pitești sunt foarte exigenți, ei știu acea echipă mare a Piteștiului și au pretenții de la noi. Știm asta, încercăm să le satisfacem dorințele, dar azi atât s-a putut. Nu cred că echipa a jucat rău, am avut ocazii, am dominat adversarul. E decizia suporterilor ce strigă, noi muncim și facem totul să fie bine. Suntem piteșteni și nicidecum nu am face ceva împotriva echipei. În fotbal e momentul și momentul de astăzi n-am știut să-l gestionăm”, a spus Andrei Prepeliță.

O nouă greşeală uriaşă de arbitraj în Liga 1. Piteştenilor li s-a refuzat un penalty

O nouă greşeală uriaşă de arbitraj în Liga 1, în FC Argeş – Gaz Metan. Argeşenii au cerut penalty în minutul 47, la un duel între Matricardi şi Şerban.

După gafele uriaşe de arbitraj ale lui Marian Barbu din FCSB – UTA, a venit rândul ca Florin Andrei să comită o greşeală uriaşă. Arbitrul le-a refuzat un penalty clar celor de la FC Argeş. Şerban a fost „secerat” în care de Matricardi, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi