Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0 | Laurențiu Reghecampf, nemulțumit și după a șaptea victorie la rând. „Am marcat doar trei goluri!” Ce a spus despre șansele să o depășească pe FCSB

Publicat: 11.03.2022, 22:59

Laurenţiu Reghecampf este dorit de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova

Suma pe care trebuie să o achite Mihai Rotaru pentru a-l aduce pe Laurenţiu Reghecampf la Universitatea Craiova

Laurenţiu Reghecampf este dorit de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

„Să ne bucurăm de primul meci din play-off, trebuia să închidem meciul din prima repriză. Sunt mulțumit pentru cum au alergat băieții, am recuperat repede mingiile. Cred că am controlat jocul de la început până la sfârșit. Am avut foarte multe ocazii, am marcat doar trei goluri.

Nu l-am avut pe Gustavo jucător în altă parioadă, el este într-un moment bun. Este foarte periculos și dificil de controlat. Are acest simț al golului. Dar și el ratează mult. Cu mai multă concentrare, cred că ar fi avut mai multe goluri.

Și Dan Nistor e un jucător important, așa cum sunt și ceilalți. În momentul de față, avem o problemă. Avem Crețu care joacă foarte bine, Roguljic, Bic. Va fi greu pentru mine să iau anumite decizii în anumite momente. Dar e mai bine să am această problemă decât să nu am ce alege.

Trebuie să luăm partidă cu partidă (n.r. – dacă poate Craiova să o depășească pe FCSB în clasament). Vom avea un meci dificil la Voluntari. Trebuie să ne pregătim bine săptămâna asta’, a spus Laurențiu Reghecampf, după Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0.

Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0

Universitatea Craiova a câștigat fără drept de apel primul meci din play-out. Oltenii lui Reghecampf au ajuns la șapte victorii consecutive în Liga 1.

Gustavo a deschis scorul în Bănie, în minutul 22, după o pasă a lui Andrei Ivan. L-a pauză, Craiova a intrat cu avantaj minim. Iasmin Latovlevici a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Gustavo, moment în care FC Argeș s-a prăbușit.

Ante Roguljic a „dublat” avantajul echipei lui Reghecampf în minutul 82, cu o lovitură de cap. Trei minute mai târziu, Ștefan Baiaram a închis tabela de marcaj cu o finalizare simplă din careu, după o pasă a lui Koljc.

S-a terminat 3-0 pentru Universitatea Craiova, care s-a apropiat la un singur punct de FCSB, ocupanta locului secund. De cealaltă parte, FC Argeș e pe ultima poziție în play-off.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17:25 Prime uriașe pentru jucătorii lui Csikszereda la barajul cu Dinamo! Suma colosală pe care o vor încasa, dacă vor ajunge în Liga 1 17:22 Monica Niculescu a pierdut dramatic finala de dublu la Trophee Clarins! Meciul a durat peste două ore 17:11 Carlo Ancelotti, decizie uluitoare înainte de finala UEFA Champions League! Pe cine va titulariza la meciul cu Borussia Dortmund 16:52 „Îmi pierd capul!” Darius Olaru a dezvăluit care e marea sa problemă! A câștigat titlul cu FCSB și a dat cărțile pe față 16:44 Trei decizii majore luate de Răzvan Lucescu înaintea finalei de titlu cu Aris (duminică, ora 20:00, LIVE în AntenaPLAY) 16:40 FotoCât de frumoasă e, la 44 de ani, fosta iubită a lui Adrian Mutu, dispărută din viaţa publică! A trecut printr-un divorţ dureros! 16:32 „E o rușine!” Un jucător important de la Rapid nu își explică parcursul din play-off. Dezvăluiri din vestiarul giuleștenilor 16:14 VIDEOFranco Colapinto a câștigat Cursa de Sprint de Formula 2 de la Imola! Cursa principală, duminică, de la 11:00, LIVE în AntenaPLAY 15:20 Lovitură dură pentru Gigi Becali. Tavi Popescu, OUT de la FCSB: „Nu va juca în primele două tururi preliminare” 14:44 VIDEONebunie în a treia sesiune de antrenamente de la Marele Premiu de Formula 1 de la Imola. Alonso şi Perez au ieşit de pe pistă Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta