UTA – CFR Cluj 0-1 | „Am avut noroc, am transpirat pentru victorie!” Jucătorii campioanei, fericiţi după victoria de la Arad: „Sunt 3 puncte mari pentru noi!”

De Antena Sport
Publicat: 26.09.2021, 23:13

Cristian Bălgradean, într-un meci pentru CFR Cluj

Cristian Bălgradean joacă la CFR Cluj

Cristian Bălgradean, într-un meci pentru CFR Cluj / SPORT PICTURES via Hepta

Mario Camora crede că cele trei puncte câştigate la Arad vor conta în economia luptei la titlu. Alexandru Chipciu a marcat singurul gol al partidei, cu o execuţie fabuloasă.

Un meci greu, a fost toată lumea avertizată. Ştiam că au echipă foarte bună acasă. A fost o victorie obţinută cu sacrificiu. UTA a jucat bine, o echipă bună acasă, a fost o atmosferă foarte frumoasă. La final de meci, cele mai importante sunt punctele. Sunt trei puncte mari pentru noi, o victorie mare„, a spus Mario Camora, după UTA – CFR Cluj 0-1.

UTA – CFR Cluj 0-1 |  Cristi Bălgrădean: „Am avut noroc”

Cristi Bălgrădean recunoaşte că echipa sa a avut noroc în partida cu UTA.

Am transpirat serios pentru victorie, am avut şi noroc pe final. 1-0 e scorul perfect. Veneau şi sticlele pe finală, dar nu e problemă. Am jucat la UTA, am jucat în Liga 2, nu am de ce să am vreun conflict cu cineva din Arad. A revenit spiritul CFR-ului, aţi văzut cum am alergat şi asta e foarte bine. M-am simţit bine şi când am jucat pentru CFR, au fost şi momente când nu am jucat, dar au trecut„, a spus şi Cristian Bălgrădean.

UTA – CFR Cluj 0-1 | Victorie cu noroc petru campioană

Campioana României a câștigat cu scorul preferat al lui Dan Petrescu. Alex Chipciu a marcat unicul gol al meciului, din semi-foarfecă, în minutul 27. UTA a lovit bara în prelungirile meciului.

Chipciu a deschis scorul pentru CFR Cluj în minutul 27, printr-o execuție fabuloasă. Jucătorul de 32 de ani a reluat la colțul lung, din semi-foarfecă, iar mingea s-a oprit aproape de vinclu. UTA a forțat egalarea în partea secundă și a ratat câteva ocazii importante, prin Isac, Hora sau Ubbink. Cea mai mare șansă a arădenilor a venit în prelungirile meciului, când Mercioiu a reluat cu capul în bară, după care Antal a șutat mult peste chiar din fața porții.

După 1-0 la Arad, CFR Cluj s-a distanțat la 6 lungimi în fruntea Ligii 1, având 27 de puncte, după 10 etape. De cealaltă parte, UTA a căzut pe locul 7, cu 16 puncte.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

17:19 FotoCât de frumoasă este şi cu ce se ocupă logodnica lui Darius Olaru! Cristina radiază de fericire lângă căpitanul lui Gigi Becali 17:09 Leeds – Southampton, finala play-off-ului de promovare în Premier League, live în AntenaPLAY 16:59 „Rugați-vă sa aibă ofertă Charalambous!” Gigi Becali, avertisment pentru Nicolae Dică: „Vezi că poate nu te mai iau la FCSB” 16:56 Gareth Southgate a anunţat lotul preliminar al Angliei pentru EURO 2024! Starurile care lipsesc de pe listă 16:11 Bernadette Szocs şi Eliza Samara, pe tabloul principal de la WTT Champions Chongqing 2024 (30 mai – 3 iunie, AntenaPLAY) 16:00 Catanzaro – Cremonese, LIVE VIDEO, în AntenaPLAY, de la 21:30! Duel în play-off-ul de promovare în Serie A 15:14 Adi Vasile a plecat de la CSM Bucureşti! Anunţul oficial al campioanei României 15:06 Daniel Niculae, OUT de la Rapid! „Am avut o discuţie cu Dan Şucu” 14:43 Andreea Mitu, eliminată în primul tur al calificărilor la Roland Garros 14:29 „Ar fi prostesc să promit titlul” Neil Lennon şi-a setat obiectivul, după ce a preluat-o pe Rapid! Jucătorul care l-a impresionat Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin