Fotbalistul lui Chelsea care şi-a numit copilul „Trofeu”, după ce a câştigat Champions League! „Mândru să fiu tată a doua oară”

De Mihai Ispas
Publicat: 3.06.2021, 13:33

Antonio Rudiger, alături de colegii de la Chelsea, după câştigarea Champions League

Profimedia

Antonio Rudiger, fotbalistul lui Chelsea care şi-a numit copilul "Trofeu", după ce a câştigat Champions League

Fotbalistul lui Chelsea, Antonio Rudiger, şi-a numit copilul „Trofeu”, după ce a devenit campionul Europei!

Reclamă

Fotbalistul lui Chelsea care şi-a numit copilul „Trofeu”, după ce a câştigat Champions League

Rudiger a devenit din nou tată la doar câteva zile de la succesul de la Porto. Aaliyah Trophy Rudiger este numele complet al fetei, scrie The Sun.

Reclamă

„Dumnezeu are mereu un plan mai bun decât avem noi! Aaliyah Trophy Rudiger, cel mai mare ‘trofeu’ al meu! Mândru să fiu tată pentru a doua oară!”, a scris fundaşul în vârstă de 28 de ani al lui Chelsea pe contul de Instagram.

Antonio Rudiger l-a accidentat pe Kevin De Bruyne

Germanul a fost unul dintre protagoniştii finalei cu Manchester City. El l-a accidentat în debutul părţii secunde pe căpitanul „cetăţenilor”. Rudiger s-a pus în calea lui De Bruyne, iar ciocnirea a fost una violentă.

Belgianul s-a lovit cu faţa de umărul lui Rudiger, care nu a încercat deloc să evite contactul. De Bruyne a izbucnit în lacrimi în momentul în care a părăsit terenul. Accidentarea s-a dovedit mult mai serioasă decât s-a crezut iniţial.

„Tocmai m-am întors de la spital. Diagnosticul meu este fractura acută a osului nasului şi fractură orbitală stânga. Acum mă simt bine. Încă dezamăgit de ziua de ieri, evident, dar vom reveni”, a scris De Bruyne, pe Twitter.

Antonio Rudiger l-a sunat pe Kevin De Bruyne

Rudiger l-a sunat pe De Bruyne pentru a-și cere scuze. ”Îmi pare foarte rău de accidentarea lui Kevin De Bruyne. Evident că nu a existat nicio intenție din partea mea. Am intrat în legătură cu Kevin și îi doresc o recuperare rapidă. Sper să îl văd înapoi pe teren cât mai repede”, a declarat Rudiger, citat de The Mirror.

Antonio Rudiger a ajuns la Chelsea în vara lui 2017, când a fost transferat cu 35 de milioane de euro de la AS Roma. De atunci a câştigat Cupa Angliei, în 2018, Europa League, în 2019, iar acum a ridicat cel mai prestiogios trofeu al carierei, Champions League.

Rudiger are 40 de selecţii şi 1 gol la echipa naţională a Germaniei.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:56 20 apr.

„Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”

22:46 20 apr.

„M-a șocat!” Dan Petrescu, la pământ după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Nu am înțeles nimic”

22:21 20 apr.

„Nu a fost de vină” Gigi Becali a analizat „parada” lui Mihai Popescu din cu CFR 3-2. Ce i-a reproșat lui Târnovanu

22:11 20 apr.

Gigi Becali, verdict despre lupta pentru titlu după 3-2 cu CFR Cluj: „Nu ai cum să îl mai pierzi!”

22:02 20 apr.

Cum arată clasamentul Ligii 1 după FCSB – CFR Cluj 3-2! Victorie uriașă pentru campioana en-titre

21:53 20 apr.

FCSB – CFR Cluj 3-2! Roș-albaștrii, pas uriaș în lupta pentru titlu după un derby „de foc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 anis