Gigi Becali, show după FCSB – Universitatea Craiova 4-1! „Suntem ucigători!” Ironii către Olimpiu Moruţan şi Marius Şumudică

Publicat: 26.07.2021, 0:25.
Actualizat: 26.07.2021, 1:25

Gigi Becali

Gigi Becali mai poate da o lovitură. Portarul Alexandru Maxim ar fi urmărit de Bayern

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Gigi Becali spune că FCSB nu va mai fi învinsă de nimeni, după ce a văzut evoluţia din meciul cu Universitatea Craiova.

Gigi Becali: „Echipa asta nu mai poate fi învinsă”

„De multă vreme n-am mai văzut un meci atât de bun. Eu v-am spus, nu că mă dau mare. Am fost mulţumit şi de meciul cu Botoşani şi de cel cu … (n.r. Karagandy). Am văzut că avem viteză de joc. Echipa asta nu mai poate fi învinsă. Nu a fost slabă Craiova, am fost noi foarte buni. Facem presing şi când recuperăm suntem ucigători. Cu CFR poate va fi mai rău decât a fost cu Craiova”, a declarat Gigi Becali pentru Digi Sport.

Becali i-a dat replica lui Moruţan, care a marcat de la 30 de metri, după ce a fost ameninţat de patron că va rămâne rezervă.

„S-a mutat la Domneşti, ca să vă spun, nu mai stă la Pipera. Glumesc şi eu, pentru ce a spus el cu două meciuri mai slabe ca să scad preţul. Doar am vrut să-l atenţionez aşa. El n-are cum să lipsească din echipă”, a spus Becali.

Şeful FCSB a fost încântat de favoritul său, Cordea, care a dat un gol şi două pase decisive. Becali a spus că este specialist pentru că l-a transferat pe Cordea de Clinceni.

„Mă laud şi eu, îl las singur pe Şumudică. Păi, cine l-a văzut pe ăsta, pe Cordea?! Să ştiţi că nimeni nu m-a încurajat cu Cordea”, a mai declarat Gigi Becali.

FCSB, show în derby-ul cu Universitatea Craiova

Derby-ul de pe Arena Naţională a început tare. Olimpiu Moruţan a deschis scorul, în minutul 7, cu o „torpilă” de la aproape 30 de metri. Octavian Popescu a majorat avantajul după doar 9 minute. Acesta a marcat din pasa lui Andrei Cordea.

Spre finalul primei reprize, Andrei Cordea a dus scorul la 3-0 cu o nouă execuţie superbă. Acesta este al doilea meci consecutiv în care tânărul fotbalist înscrie pentru FCSB.

În repriza secundă, Mateiu şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 60, iar Markovic a închis tabela, cu un gol venit după ce s-a distrat cu defensiva adversară.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 10, cu 3 puncte.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

18
23:28
Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer
18
23:10
VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade
18
22:48
VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco”
18
22:43
CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League!
18
21:50
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză
18
21:47
Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel
18
21:16
VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola
18
21:05
VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1!
18
20:40
„Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii