Gol de cascadorii râsului primit de CFR Cluj! Camora a "comis-o" înainte să se ducă la naţională. Tănase a profitat şi a atins o bornă uriaşă

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 19.03.2021, 19:17

Mario Camora a gafat şi mingea a ajuns la Darius Olaru

Captură Digi Sport

Mario Camora le-a făcut un "cadou" rivalilor de la FCSB

Mario Camora a gafat incredibil la reuşita lui Florin Tănase, din minutul 62. Fundaşul convocat de Mirel Rădoi la naţionala României a încercat să paseze în centru, dar i-a pus mingea „pe tavă” lui Olaru. 

Reclamă

Mario Camora, eroare uriaşă în FCSB – CFR Cluj

Mijlocaşul roş-albaştrilor a vrut să îi ofere un assist lui Tănase, însă l-a luat la ţintă pe Burcă. Acesta nu a mai ştiut unde este balonul şi a gafat imediat şi Vinicius. Brazilianul a vrut să protejeze mingea, fără succes. Golgheterul lui FCSB a reuşit să îl păcălească şi să marcheze pentru 2-0.

Reclamă

A fost a 18-a reuşită stagională a lui Florin Tănase. Atacantul de 26 de ani este în cel mai bun moment din carieră! Cu două etape înainte de finalul sezonului regulat are tot atâtea goluri câte a avut cel mai bun marcator din ultima ediţie de campionat, Gabi Iancu.

Tănase este lider detaşat în topul golgheterilor. Are cu patru reuşite mai mult decât fostul său coechipier, Dennis Man, şi cinci goluri peste Hamidou Keyta (FC Botoşani).

Lucian Sânmărtean, laude la adresa lui Florin Tănase

Sânmărtean consideră că Tănase ”este un volante, un jucător inteligent”, care poate profita foarte bine de spațiile pe care le creează atacantul.

Atacanții noștri de careu sunt Pușcas și Keșeru, este clar. Tănase este un jucător pe care eu îl apreciez foarte mult. Am spus-o de fiecare dată, e un jucător care mie îmi place și este un volante, un jucător care să joace în spatele vârfului, fiindcă este un jucător cu inteligență, care are mișcări foarte bune de profunzime și la careu.

Dacă ai un atacant mare, ca și Pușcas, sau Keșeru, care să tragă adversar cu el, Tănase intră foarte bine în spațiile care rămân libere și reușește să înscrie. Este un jucător cu o inteligență și cu o știință a jocului ridicată. Un jucător bun, care poate ajuta echipa națională”, declarat Lucian Sânmărtean la AS.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
13:21

Virgil van Dijk a semnat prelungirea contractului cu Liverpool

13:14

Athletic Bilbao – Rangers LIVE SCORE (22:00). Ianis Hagi, duel decisiv pentru semifinalele Europa League. Meciurile serii

13:08

Ronnie O’Sullivan – Ali Carter, în primul tur de la Campionatul Mondial. Tabloul complet de la Crucible

12:46

EXCLUSIVCând intră buldozerele pe stadionul din Ştefan cel Mare. Momentul aşteptat de toţi fanii lui Dinamo

12:36

Începe lupta pentru Cupa Stanley! Care sunt echipele calificate în play-off-ul NHL și cum arată prima rundă

12:32

Reacţia antrenorului lui Zhejiang, după ce decizia fostului club al lui Aaron Boupendza a şocat pe toată lumea

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 3 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 4 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 5 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 6 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns