Internaţionalul român dorit de Gigi Becali, petrecere cu manele: „Mă văd mare mafiot”. Fotbalistul s-a căsătorit şi a aruncat cu bani spre lăutari

Publicat: 16.05.2021, 18:06.

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Gigi Becali, ultimul preț pentru Florin Tănase

Alex Creţu, internaţionalul român dorit de Gigi Becali, s-a căsătorit ieri, 15 mai 2021. Fotbalistul aşteptat la FCSB de latifundiarul din Pipera a petrecut cu manele şi a aruncat cu bani spre lăutari, scrie GSP.ro.

Reclamă

Evenimentul a avut loc la Pașcani, în oraşul natal al lui Creţu. Fotbalistul a petrecut la maxim, iar lăutarii nu au lipsit. Acesta a aruncat cu bani spre ei, care i-au dedicat versuri precum „Mă văd mare mafiot / Când mă îmbăt, parcă sunt Crețu nebunu”.

Reclamă
SURSA FOTO: Instagram

Alex Creţu, ţinta numărul 1 a lui Gigi Becali, trebuia să se însoare anul trecut

Alex Creţu şi logodnica sa, Adelina, trebuiau să se însoare de anul trecut, pe 30 mai 2020. Pandemia le-a dat planurile peste cap celor doi, astfel că au reporgramat cel mai important eveniment din viaţa lor.

”I-am spus „da” celui mai bun om pe care l-am întâlnit vreodată în toată viața mea, jumătatea mea cea mai bună, sufletul meu pereche perfect, slăbiciunea mea și puterea mea, prezentul și viitorul meu și nu există cuvinte care să descrie acest tip de fericire. Salvează data: 30.05.2020. Te iubesc dincolo de sfârșit de timp!”, transmitea Adelina, anul trecut, pe Facebook.

EXCLUSIV | Alexandru Creţu, răspuns pentru Gigi Becali! Care este condiţia internaţionalului român pentru a accepta să ajungă la FCSB

Alexandru Crețu (29 de ani) și-a reziliat contractul cu Maribor şi i-a răspuns lui Gigi Becali, care îl vrea la FCSB. Internaţionalul român este dispus să îmbrace tricoul roş-albastru, însă cu o condiţie.

Mijlocașul convocat de Mirel Rădoi în startul campaniei pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2022 este dispus să evolueze din nou în Liga 1, însă cu o condiţie: ofertă primită să fie de nerefuzat.

„Sunt la Maribor, urmează să reziliez zilele următoare. Să rămân, prioritar e să rămân afară, dar dacă va veni o oferta bună din Liga 1, de ce nu? Dar prioritatea mea numărul unu e să rămân afară!”, a declarat Alexandru Creţu, în exclusivitate pentru AS.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36 21 apr.

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:28 21 apr.

Armand Duplantis şi Simone Biles, sportivii anului la Premiile Laureus

23:23 21 apr.

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21 21 apr.

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s