Robert Lewandowski, ratări colosale în Real Madrid – Barcelona! Starul catalanilor, aproape de un hat-trick de vis

De Viviana Moraru
Publicat: 26.10.2024, 23:46

Robert Lewandowski, ratări colosale în Real Madrid - Barcelona

Robert Lewandowski, în Real Madrid - Barcelona/ Profimedia

Robert Lewandowski a avut două ratări colosale în duelul dintre Real Madrid şi Barcelona. Atacantul polonez a reuşit o „dublă” de vis, în doar două minute, însă a irosit două şanse uriaşe să-şi treacă din nou numele pe tabela de marcaj.

Real Madrid şi Barcelona se duelează în etapa a 11-a din La Liga. Duelul este în format live text, pe AS.ro.

Robert Lewandowski, ratări colosale în Real Madrid – Barcelona

Robert Lewandowski e într-o formă de zile mari. Atacantul a reuşit „dubla” în duelul „de foc” cu Real Madrid în doar două minute. Mai întâi, polonezul a punctat cu un şut din interiorul careului, în minutul 54, din pasa perfectă a lui Casado.

Ulterior, în minutul 56, Robert Lewandowski a reuşit „dubla”, cu o lovitură de cap imparabilă, din centrarea lui Balde.

La doar câteva minute distanţă după ce şi-a dus echipa în avantaj, Robert Lewandowski a avut o ratare monumentală. Atacantul polonez a şutat în bară, cu poarta goală, în minutul 67.

În minutul 69, Robert Lewandowski a irosit din nou o şansă uriaşă de a completa un hat-trick de vis pe Santiago Bernabeu. Starul lui Hansi Flick a fost surprins într-o poziţie ideală de Lamine Yamal, a preluat perfect, însă a şutat peste poarta lui Courtois.

La 36 de ani, Robert Lewandowski a „renăscut” sub comanda lui Hansi Flick. Starul polonez a marcat nu mai puţin de 14 goluri şi a oferit şi două pase decisive, în cele 11 meciuri bifate în campionat.

Kylian Mbappe, gol anulat în prima repriză din Real Madrid – Barcelona

Kylian Mbappe a avut un gol anulat în prima repriză din Real Madrid – Barcelona! Superstarul din atacul lui Carlo Ancelotti nu a avut parte de o primă repriză memorabilă, la primul El Clasico în tricoul „blanco”.

Totuși, în minutul 30, fanii lui Real Madrid s-au bucurat la golul lui Kylian Mbappe. La momentul respectiv, Lucas Vasquez i-a trimis o pasă excelentă francezului, care a săltat mingea peste Pena și a înscris.

Pe reluări s-a putut vedea faptul că Mbappe s-a aflat în offside, la momentul pasei lui Vasquez. Astfel, oficialii din camera VAR au anulat reușita lui Kylian Mbappe.

De notat este faptul că starul din atacul lui Carlo Ancelotti a fost surprins în offside de 6 ori, doar în prima parte a duelului de pe „Santiago Bernabeu”.

• Marele Premiu al Braziliei e live în AntenaPLAY, în perioada 1-3 noiembrie
  • Lamia - PAOK, meci din etapa a 10-a din Superliga Greciei, e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:30
  • Cine va câştiga Balonul de Aur?

8:43

Transfer senzaţional la Rapid? Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

8:40

Basarab Panduru nu a mai rezistat şi l-a pus la zid pe Darius Olaru după FCSB – Rapid 0-0: „Trebuie să îl tolerăm aşa întruna?”

8:33

Dumitru Dragomir a criticat jucătorii Rapidului după derby: „Ăla e leneş, sau e nepregătit. Să slăbească”

8:20

Florin Tănase, reacţie genială după scandalul dintre Marius Şumudică şi Elias Charalambous: „Am văzut doar că s-au pupat!”

8:17

Reacţia lui Marius Şumudică după gesturile golăneşti din derby-ul FCSB – Rapid: „Te rog să-ţi ceri scuze”

2:50

VIDEOEdmonton Oilers – Detroit Red Wings 3-2 a fost LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total în NHL

1 VideoMotivul din spatele crizei de nervi a lui Răzvan Lucescu! Patronul lui AEK l-a distrus pe român: „Provocator! Îşi arată educaţia”s 2 Decizia lui Ivan Savvidis în privinţa lui Răzvan Lucescu, după ce antrenorul român a fost scos cu bodyguarzii de pe teren!s 3 Gigi Becali a anunţat care e super-jucătorul care poate ajunge la FCSB: „Dau 1.5 milioane de euro pe el. E fotbalist”s 4 VIDEOCarlos Sainz va pleca din pole position în Marele Premiu al Mexicului! Tur perfect pentru pilotul Ferrari în calificăris 5 FotoDiana Şucu, lux şi opulenţă pe stadionul din Giuleşti. Soţia milionarului Dan Şucu şi-a etalat bijuteriile de sute de mii de euros 6 Reacţia oficială a Farului după ce s-a scris că Gică Hagi şi Gică Popescu s-au certat şi sunt aproape de ruptura definitivă!s