Alexandru Mitriță a tras un semnal de alarmă după egalul cu UTA: „Nu am învățat nimic! Trebuie să facem puncte după vacanță”

De Alex Ioniță
Publicat: 20.12.2023, 19:45

Alexandru Mitriță a tras un semnal de alarmă după egalul cu UTA

Alexandru Mitriţă, în timpul unui meci / Profimediaimages

Alexandru Mitriță a tras un semnal de alarmă după egalul cu UTA. Vedeta celor de la Universitatea Craiova a vorbit despre lupta pentru titlul de campioană, după ce formația s-a încurcat, din nou, și a pierdut 2 puncte importante.

Duelul dintre UTA Arad și Universitatea Craiova s-a terminat cu scorul de 2-2. Duelul din etapa a 21-a a sezonului de Liga 1 a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Alexandru Mitriță s-a prăbușit după egalul cu UTA. Declarația vedetei din Bănie

După rezultatul înregistrat, jucătorul celor de la Universitatea Craiova a vorbit despre prestația echipei sale. A dezvăluit faptul că nu înțelege cum echipa sa a avut o prestație atât de slabă în prima repriză a partidei. De asemenea, a vorbit și despre lupta pentru titlu și a tras un semnal de alarmă.

„Am făcut iarăși cadou două goluri, apoi am dominat meciuri. Nu știu ce s-a întâmplat la început. Au fost două greșeli, au venit foarte repede golurile. Din păcate nu am învățat nimic din meciul trecut. Trebuia să intrăm pe teren, să schimbăm meciul, dar din păcate am pierdut două puncte foarte importante.

Dacă continuăm să pierdem puncte ne vom distanța foarte mult de FCSB. Acum mergem în vacanță, sper ca la următorul meci să jucăm mai bine.

Nu mă gândesc la un transfer. Am venit de 6 luni la Universitatea Craiova, vreau să continui aici.

Trebuie să obținem cât mai multe puncte după vacanță. Am făcut și meciuri bune. Când pierdem puncte. Trebuie să fac o treabă bună la echipa de club, apoi mă voi gândi și la națională”, a spus, potrivit digisport.ro.

UTA Arad – Universitatea Craiova 2-2

Arădenii au început jocul într-un mod cu totul neaşteptat meciul de pe Cluj Arena: Micovschi a deschis scorul în minutul 2 şi Raul Silva a înscris în propria poartă în minutul 7, iar UTA conducea cu un 2-0 nesperat, după doar câteva minute de joc. În minutul 40 Marcelo Freitas a marcat din afara careului, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid şi, în loc de 3-0, gazdele vor ajunge să fie egalate, notează news.ro.

Bancu a redus din diferenţă (min. 45+1), apoi portarul arădean Iacob a respins o minge care putea aduce egalarea pentru oaspeţi. După pauză oltenii au primit penalti după un fault comis, în careu, asupra lui Căpăţână (min. 52), însă Kurtic a ratat, trimiţând balonul în bara transversală. Craiova a egalat în minutul 75, când Alexandru Mitriţă a şutat de la distanţă şi balonul a intrat în poarta arădenilor, fiind deviat de Stolnik.

Până la final ambele formaţii au căutat golul victoriei, dar meciul s-a terminat la egalitate, 2-2. Universitatea Craiova este pe locul secund în campionat, cu 34 de puncte, la 10 puncte de liderul FCSB. UTA Arad ocupă poziţia a 12-a, cu 24 de puncte.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta