Andrea Mandorlini nu a plecat încă de la Cluj! Anunțul surpriză făcut de fostul antrenor al CFR-ului

De Alex Ioniță
Publicat: 14.03.2024, 10:15

Andrea Mandorlini nu a plecat încă de la Cluj

Andrea Mandorlini nu a plecat încă de la Cluj

Andrea Mandorlini / Profimedia

Andrea Mandorlini nu a plecat încă de la Cluj! Fostul tehnician al celor de la CFR nu a părăsit orașul, chiar dacă a fost dat afară de Neluțu Varga în luna ianuarie.

Reclamă

După demiterea lui Mandorlini, pe banca echipei din Gruia a fost instalat Adrian Mutu, care era liber de contract după despărțirea de azerii de la Neftci Baku.

Reclamă

Andrea Mandorlini nu a plecat încă de la Cluj

Italianul a făcut dezvăluirea surprinzătoare într-un interviu cu presa din țara sa. Andrea Mandorlini susține că are un contract de colaborare la Cluj și că acesta este motivul pentru care nu a părăsit încă orașul.

Totodată, tehnicianul a dezvăluit că își dorește să antreneze din nou în România, dar a menționat că nu a fost contactat, momentan de nicio formație.

”Am lăsat echipa pe locul 2 în clasament. Așa a fost situația, dar am un contract de colaborare tehnică. Mai stau puțin aici (n.r.- la Cluj-Napoca), apoi voi vedea dacă mă întorc în Italia sau rămân în străinătate.

Nu, nu m-a contactat nimeni. Aștept oportunitatea din România, voi câștiga campionatul pe teren, așa cum am făcut-o mereu în carieră (n.r. râde)”, a spus Andrea Mandorlini, potrivit tuttomarcatoweb.com.

Lovitură primită de CFR Cluj înainte de play-off!

Lovitură primită de CFR Cluj înainte de play-off! Fundaşul central Arlind Ajeti, unul dintre oamenii de bază din echipa lui Adrian Mutu, a părăsit accidentat partida cu FC Hermannstadt încă din minutul 66.

Ajeti a fost integralist în precedentele patru partide ale formaţiei din Gruia şi a reuşit să înscrie şi un gol, în meciul cu Farul Constanţa.

Arlind Ajeti urmează să efectueze un RMN, potrivit lui Cristi Balaj, preşedintele celor de la CFR Cluj. Fostul arbitru nu a scos din calcul nici ca fundaşul central să meargă la celebra Marijana Kovacevic, după ce clujenii au avut experienţe pozitive în urma tratamentelor de la Belgrad:

„E indisponibil. La leziuni musculare stai și două, trei săptămâni. Trebuie să facă un RMN și vedem după, poate merge și la Marijana. De cele mai multe ori am avut rezultate bune când am tratat jucătorii acolo. Fotbaliștii trebuie să strângă rândurile, pentru că recuperarea este esențială.

Avem încredere în staff-ul tehnic, Adi Mutu a demonstrat că este un antrenor bun și trebuie să luăm totul pas cu pas”, a declarat Cristi Balaj, la digisport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36 21 apr.

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:28 21 apr.

Armand Duplantis şi Simone Biles, sportivii anului la Premiile Laureus

23:23 21 apr.

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21 21 apr.

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 VIDEOAlex Mitriţă a semnat de faţă cu Mirel Rădoi! Imaginile care i-au surprins pe fanii Craioveis