„Asta e România, asta consumă” Leo Grozavu a răbufnit după ce a fost surprins înjurându-şi jucătorul!

Publicat: 16.02.2024, 20:23.

Leo Grozavu a răbufnit după ce a fost surprins înjurându-şi jucătorul!

Leo Grozavu, într-un meci / Hepta

Leo Grozavu a răbufnit după ce a fost surprins înjurându-şi jucătorul! La finalul meciului pierdut dramatic cu Petrolul, Leo Grozavu a comentat şi scandalul în care a fost implicat recent.

Leo Grozavu a fost deranjat că scandalul cu Cătălin Itu a apărut în presă.

Asta e România, asta consumă, scandal, gălăgie.

Asta se consumă în România și nu o să creștem niciodată ca fotbal dacă nu facem altfel lucrurile.

Îndepărtăm lumea de la fotbal, îndepărtăm oamenii care vor să susțină fotbalul, pentru că asta scoatem noi în evidență în România. Nimic altceva.

Itu e jucătorul Politehnicii Iași, tratez pe toată lumea la fel, nu port ranchiună, nu e nimic de comentat”, a declarat Leo Grozavu pentru digisport.ro după Petrolul – Poli Iaşi 2-1.

„Întrebaţi-l pe domnul Mladinovici ce a fost la ultima fază”

Leo Grozavu a comentat şi faza golului victoriei Petrolului. El a evitat să facă anumite comentarii mai dure, trimiţând la arbitrul central Mladinovici pentru explicaţii.

”Nu știu ce a fost, întrebați pe domnul Mladinovici (n.r. – Horia Mladinovici, arbitrul de centru). El poate să vă spună, eu nu mă pricep.

Nu mă refer la nimic, întrebați pe altcineva. Cei care au văzut jocul pot spune ce a fost. La final e 2-1, felicit echipa gazdă. N-am nimic de declarat față de arbitraj.

Nu vorbesc decât despre echipa mea”, a declarat Leo Grozavu pentru sursa citată, după fluierul final de la Petrolul – Poli Iaşi 2-1.

Avem problemele noastre”

”Avem problemele noastre. Jocul e făcut din momente, iar momentele decisive nu au fost tratate pentru noi.

Îmi pare rău, pentru că în prima repriză am făcut ce trebuia să facem. Șansa nu vrea să se întoarcă cu fața și spre noi. Noi am dat în bară, nu a intrat, ei au lovit bara, a intrat. Sunt momente și momente”, a mai spus Leo Grozavu.

Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi 2-1. „Lupii galbeni” au obţinut victoria în prelungiri, cu un gol cum rar vezi pe terenul de fotbal

Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi 2-1, în primul meci din etapa a 26-a. Oaspeţii au condus cu 1-0, iar golul victoriei a venit în prelungirile meciului.

Berisha a avut în minutul 90+4 o reuşită cum rar vezi pe terenul de fotbal. Balonul trimis de Berisha a lovit ambele bare înainte de a intra în poartă.

Ploieştenii au început partida cu ocazia lui Irobiso, din primul minut, iar replica ieşenilor a venit în minutul 12, când a Zima a apărat la şutul lui Bettaieb.

Portarul oaspeţilor, Ailenei, a intervenit la lovitura  de cap al lui Alexandru Musi, în minutul 15, dar Poli va deschide scorul după o jumătate de oră de joc, prin Rareş Ispas. Irobiso a ratat egalarea în prelungirile primei reprize (min. 45+2), iar la pauză ieşenii au intrat cu avantaj minim, relata news.ro.

Gazdele au egalat în minutul 60, prin Alexandru Musi, iar oaspeţii au trimis în bară în minutul 86, prin Luca Mihai. Petrolul a înscris golul victoriei în minutul 90+4, când Todoroski a trimis o pasă greşită şi Berisha a reuşit să intercepteze, înscriind după o cursă până în careul oaspeţilor.

S-a încheiat 2-1 şi Petrolul are 35 de puncte, ocupând locul 6 în clasament. Poli Iaşi este pe locul 14, cu 27 de puncte.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

0:00 VIDEOSUA – Slovacia 4-5 şi Norvegia – Finlanda 1-4 au fost în AntenaPLAY! Elveţia – Cehia 2-1 (d.l.d.d) şi Germania – Suedia 1-6 13
23:38
„Ştiţi care e porecla lui?” Mihai Rotaru l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „Să ne retrogradeze cum au făcut-o cu Mititelu!”
13
23:21
„A fost cireaşa de pe tort!” Gică Hagi, devastat după „remontada” Universităţii Craiova. Jucătorii care l-au înfuriat pe „Rege”
13
23:04
Louis Munteanu, anunţul momentului despre viitorul său. Ce a spus despre interesul lui Gigi Becali: „Eu acolo vreau!”
13
23:01
Andrei Ivan a dat de înţeles că poate pleca de la Universitatea Craiova! Reacţia imediată a lui Costel Gâlcă
13
22:46
Alex Mitriţă, hat-trick fabulos prin care îi forţează mâna lui Edi Iordănescu! Prima reacţie după ce l-a „distrus” pe Gică Hagi
13
22:29
Probleme pentru FC Porto! Sediul clubului a fost percheziţionat! 13 persoane sunt puse sub acuzare
13
22:10
Şefii lui Dinamo „aruncă” cu bani înaintea barajului cu Csikszereda! Primă uriaşă promisă pentru salvarea de la retrogradare
13
22:09
Louis Munteanu, „coşmarul” Universităţii Craiova! Cifre incredibile ale atacantului de 21 de ani împotriva oltenilor
13
22:05
Farul – Universitatea Craiova 3-3. Mitriţă, eroul oltenilor! Hat-trick cu care oltenii au revenit de la 0-3. Dezastru pentru Hagi