Ciprian Deac, „la pământ” după ce CFR Cluj a fost egalată dramatic de Oţelul: „Am pierdut două puncte!”

Viviana Moraru Publicat: 27 februarie 2024, 23:28

Ciprian Deac, „la pământ după ce CFR Cluj a fost egalată dramatic de Oţelul: „Am pierdut două puncte!

Ciprian Deac, la pământ după ce CFR Cluj a fost egalată de Oţelul în prelungiri

Ciprian Deac, în timpul unui meci la CFR Cluj/ Profimedia

• Ciprian Deac, reacţie fermă după Oţelul – CFR Cluj 2-2
  • Ce a declarat mijlocaşul clujenilor

Ciprian Deac a fost „la pământ”, după ce CFR Cluj a fost egalată de Oţelul în prelungiri. Acesta a transmis că trupa lui Adrian Mutu a cedat două puncte, fiind de părere că a fost o greşeală colectivă la penalty-ul comis de Muhar, în minutul 90+4.

CFR Cluj a remizat pe terenul celor de Oţelul, scor 2-2. Gălăţenii au deschis scorul prin Pop, Otele a egalat pe finalul primei reprize, iar clujenii au preluat conducerea după ce Tachtsidis a transformat un penalty, în minutul 88. În prelungiri, Juri Cisotti a punctat tot de la punctul cu var.

Ciprian Deac, la pământ după ce CFR Cluj a fost egalată de Oţelul dramatic

Ciprian Deac a fost extrem de dezamăgit de rezultatul obţinut de CFR Cluj cu Oţelul. Mijlocaşul a transmis că în prima repriză, echipa sa a prestat un joc modest, însă pe final nu ar fi trebuit să rateze victoria.

După ce va fi suspendat la următorul meci, Deac a transmis că nu există un prim 11 stabilit la CFR Cluj, de la venirea lui Adrian Mutu, astfel că s-a declarat convins de faptul că va fi înlocuit cu brio de către un coechipier.

În privinţa şanselor la titlu, Ciprian Deac a transmis că după înjumătăţirea punctelor, CFR Cluj se poate lupta pentru primul loc.

„Ţinând cont că am fost egalaţi în minutul 90, e clar că am pierdut două puncte. Galaţi e o echipă agresivă, sunt foarte puternici în duelurile 1 contra 1. Am avut un meci foarte greu.

Nu am făcut o primă repriză reuşită. Au fost mai agresivi, au reuşit şi să deschidă scorul. Am reuşit şi noi să revenim şi ne-a dat încredere. Am intrat mult mai bine, am dat şi golul doi, dar am pierdut două puncte. Am văzut multe în fotbal, dar e clar că echipă matură nu trebuia să primească gol în ultimele minute. A fost o greşeală colectivă, să nu se ajungă până în careu.

Voi fi suspendat pentru următorul meci, dar sunt mulţi jucători la CFR. Nu are nimeni locul de titular asigurat, nu se va simţi lipsa mea, vor da 100%. S-au făcut schimbări, nu a fost acelaşi prim 11 de când a venit Adi Mutu.

Se vor înjumătăţi punctele şi vom vedea. Dacă vom fi atenţi, ne vom bate la campionat”, a declarat Ciprian Deac, conform digisport.ro.

„Nu ştiu dacă a fost penalty, nu vreau să mă exprim. A fost un arbitraj ok. Cu siguranţă vreau să fiu la EURO. Este unul ditnre obiectivele mele, îmi doresc asta”, a transmis şi Răzvan Sava.

CFR Cluj, egalată în prelungiri de Oţelul

CFR Cluj a încheiat la egalitate marţi seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Oţelul Galaţi, în Liga 1.

La Galaţi, Oţelul a început bine şi a ratat prin Alexandru Pop, însă tot Pop a deschis scorul în minutul 36, dintr-o lovitură liberă perfect executată. Clujenii au egalat în minutul 45, prin Otele, şi au trecut în avantaj din penalti, în minutul 87, atunci când Tachtsidis a transformat lovitura de pedeapsă. În minutul 90+3 gălăţenii au primit şi ei penalti, transformat de Cisotti şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

CFR ocupă locul secund în Superligă, cu 49 de puncte, iar Oţelul e pe locul 11, cu 33 de puncte.

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

23:59
Ucraina – România 2-3! Jacqueline Cristian și Ana Bogdan, victorie fabuloasă!!!
13
23:55
Laszlo Balint, prima reacție după debutul perfect la Petrolul! A făcut plecăciuni în fața jucătorilor intrați dep e bancă
13
23:47
Cum arată acum clasamentul în play-out! Luptă extrem de încinsă pentru evitarea retrogradării
CFR Cluj - FCSB LIVE TEXT (21:00)
Liga 1 • 9:55
CFR Cluj – FCSB LIVE TEXT (21:00). Oaspeţii, atac furibung asupra titlului din Liga 1. Echipele probabile
"Se implică Dan Petrescu?" Francisc Dican a dat răspunsul pe loc.
Liga 1 • 13 apr., 23:03
„Se implică Dan Petrescu?” Francisc Dican a dat răspunsul pe loc. Dezvăluirea interimarului de la CFR Cluj
Dan Petrescu, despre revenirea la CFR Cluj: "Mă întorc ca acasă"! A dezvăluit ce a vorbit cu Neluţu Varga!
Liga 1 • 13 apr., 21:49
Dan Petrescu, despre revenirea la CFR Cluj: „Mă întorc ca acasă”! A dezvăluit ce a vorbit cu Neluţu Varga!
Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari - Oțelul 1-1
Liga 1 • 13 apr., 21:23
„Asta e România!” Dorinel Munteanu s-a certat cu Robert Niță la Voluntari – Oțelul 1-1! Ce i-a fost strigat din tribune
Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari - Oțelul 1-1
Liga 1 • 13 apr., 19:42
„Sunt cel mai suspendat antrenor!” Dorinel Munteanu a răbufnit după Voluntari – Oțelul 1-1. Ce a spus despre arbitraj