„Dă, bă, cu pumnul!” Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi – FCSB 0-1: „Să îi fie frică”

De Alex Masgras
Publicat: 30.09.2024, 0:16

Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi - FCSB 0-1: Să îi fie frică

Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi - FCSB 0-1: "Să îi fie frică"

Ştefan Târnovanu şi Gigi Becali / Colaj Profimedia

Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi – FCSB 0-1. Campioana României a obţinut a treia victorie din acest sezon după ce s-a impus în duelul de la Sf. Gheorghe.

Reclamă

Unicul gol al meciului a fost marcat de Florin Tănase, revenit vara aceasta la formaţia roş-albastră. Campioana en-titre nu s-a impus însă fără emoţii în duelul de pe terenul celor de la Sepsi.

Reclamă

„Dă, bă, cu pumnul!” Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi – FCSB 0-1: „Să îi fie frică”

Ştefan Târnovanu, portarul celor de la FCSB, care şi-a spălat păcatele în meciul cu RFS prin paradele sale, după greşelile de la echipa naţională şi de la meciul cu Petrolul, a fost la un pasă să comită o nouă eroare.

Pe finalul meciului de la Sf. Gheorghe, Ştefan Târnovanu a avut o nouă intervenţie întârziată la o centrare a covăsnenilor. Din fericire pentru FCSB, faza nu s-a materializat, arbitrul fluierând după ce acesta a acuzat o lovitură.

Târnovanu a arătat însă din nou că are probleme în ceea ce priveşte centrările, iar Gigi Becali i-a atras atenţia portarului său. Patronul celor de la FCSB este de părere că Târnovanu se teme de astfel de dueluri şi este convins că ar putea să ia câteva zeci de milioane pe urma unui eventua transfer, dacă Târnovanu ar rezolva aceste probleme. De asemenea, Becali pregăteşte şi aducerea unui noi portar în această iarnă la echipa sa:

„Târnovanu… el nu știe să dea cu palma. Tu nu știi să miști degetele, să faci pumn? El dă cu palma în minge, dă bă cu pumnul, să se ducă mingea la 25m.

Eu cred, câteodată că e fricos. Tu ai 2 metri bă, cum să îți fie frică de ăla. Zi eu și bagă pumnu în minge, să se sperie atacantul. A doua oară nu mai vine acolo.

Bagă, bă, pumnul în minge tare. Îi e frică la atacant când aude. Dacă ar face lucrurile astea aș lua zeci de milioane pe el, dacă ar avea puțină bărbăție.

Portar avem, cel mai bun din Liga 1 acum. Când îl critic, îl critic ca să îi fie frică. (n.r. despre plecarea lui Vlad) O să luăm al doilea portar, pe Zima, apoi să vezi frică pe Târnovanu”, a declarat Gigi Becali, la primasport.ro.

Sepsi – FCSB 0-1. Victorie la limită pentru campioana României. Florin Tănase a marcat primul gol de la revenire

Meciul Sepsi – FCSB 0-1 a fost transmis în format LIVE TEXT pe AS.ro. Campioana României a obţinut a treia victorie din acest sezon şi a urcat până pe locul 10 în Liga 1.

Unicul gol al partidei de la Sf. Gheorghe a fost Florin Tănase, cel care a şi marcat primul său gol de la revenirea în tricoul roş-albaştrilor. De partea cealaltă, Sepsi se află pe locul 13, cu 11 puncte. Dacă pentru covăsneni urmează meciul de pe terenul celor de la FC Hermannstadt, FCSB se pregăteşte pentru duelul de la Salonic din Europa League, cu PAOK.

Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ștefan – Haruț, M. Sota, Alimi, Oroian – Matei, M. Coman, Kallaku
Rezerve: Gyenge, Gedo, Bardea, A. Dumitrescu, Breij, Siger, Popsa, Neskovic, Hajdin, Oberlin, Drăghiceanu
Antrenor: Valentin Suciu

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Chiricheș, Panțîru – Șut, Alhassan – Băluță, Fl. Tănase, Oct. Popescu – Daniel Popa
Rezerve: Vlad, Bîrligea, Miculescu, Ștefănescu, Lixandru, Edjouma, Baeten, Olaru, Pantea, Musi, Radunovic, Luis Phelipe
Antrenor: Elias Charalambous

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    0:44

    „A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor

    0:24

    „O noapte istorică” Declan Rice, după ce Arsenal a eliminat-o pe Real Madrid: „Vrem trofeul”

    0:00

    Arsenal – PSG și Barcelona – Inter, în semifinalele Champions League! Dueluri „de foc” pentru marea finală

    23:55 16 apr.

    Real Madrid – Arsenal 1-2 și Inter – Bayern Munchen 2-2! Deţinătoarea trofeului, OUT din Ligă!

    23:48 16 apr.

    Lautaro Martinez a înscris în Inter – Bayern Munchen şi a atins o bornă impresionantă!

    23:26 16 apr.

    Harry Kane a deschis scorul în Inter – Bayern Munchen! Cifre uriaşe pentru starul englez

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 6 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats