Dan Nistor s-a dezlănțuit după U Cluj – Oțelul 0-1. Discurs dur despre Istvan Kovacs: „Parcă ar fi Dumnezeu”

De Alex Ioniță
Publicat: 17.12.2023, 17:46

Dan Nistor s-a dezlănțuit după U Cluj - Oțelul 0-1

Dan Nistor / Profimedia

Dan Nistor s-a dezlănțuit după U Cluj – Oțelul 0-1. Mijlocașul „șepcilor roșii” a vorbit despre partida care a contat pentru etapa a 20-a a sezonului de Liga 1.

U Cluj a pierdut, în mod surprinzător, cu Oțelul Galați, pe teren propriu. După această partidă, Nistor s-a arătat nemulțumit de jocul echipei, dar și de arbitrajul de la acest meci.

Dan Nistor s-a dezlănțuit după U Cluj – Oțelul 0-1. Motivul pentru care a fost nemulțumit de arbitraj

La finalul partidei, Dan Nistor a avut un discurs dur la adresa arbitrului Istvan Kovacs. Jucătorul ardelenilor a dezvăluit faptul că centralul din Carei se comportă de parcă „ar fi Dumnezeu” și că nu a reușit să poarte o discuție cu acesta.

„Îmi pare rău, vă dați seama, dar și arbitrul mi-a dat cartonaș galben, după care la final mi-a zis că nu știu ce scrie în raport.

Nici n-ai voie să vorbești, parcă ar fi Dumnezeu. În fine, are el capul mai pe sus. Trebuie să-l respectăm că el e îmbrăcat în negru”, a spus Dan Nistor, la digisport.ro.

De asemenea, acesta a menționat faptul că, în opinia sa, U Cluj a făcut o primă repriză slabă la meciul de pe teren propriu.

”Din păcate, am făcut o primă repriză destul de slabă. A doua repriză a fost mult mai bună. Nu știu la acel gol dacă a fost nevalidat corect, n-am văzut faza, dar am un semn de întrebare. Păcat că nu am câștigat acasă. Din păcate, acasă nu reușim să jucăm așa cum o facem în deplasare”, a mai spus jucătorul de la U Cluj.

U Cluj – Oțelul Galați 0-1

Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Cluj, într-un meci al etapei a 20-a din Liga 1. Gălăţenii se află la a treia victorie consecutivă reuşită în deplasare, notează news.ro.

Chipciu a încercat poarta lui Dur-Bozoancă în minutul 21, cu un şut de la distanţă, dar Oţelul a deschis scorul în minutul 25, când Maciel a avut o acţiune frumoasă pe dreapta, a pasat în careu de unde Alexandru Pop a îndeplinit o simplă formalitate, înscriind. Clujenii au avut o dublă ocazie în minutul 66. Mai întâi portarul gălăţenilor a respins în corner şutul lui Cîmpanu, iar din cornerul rezultat Ianis Stoica a trimis peste poartă dintr-o poziţie bună. Filip Ilie a înscris în minutul 88, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid şi, chiar dacă echipa gazdă a presat şi a căutat golul, Oţelul s-a impus la Cluj.

În clasament Universitatea Cluj se află pe locul 5, cu 29 de puncte, iar Oţelul Galaţi are 26 de puncte şi ocupă poziţia a 9-a.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

14:35 „Se simt lezați, dar dacă pică nocturna…” Marius Șumudică, derapaj rasist la adresa fanilor FCSB! 14:22 Thomas Tuchel pleacă de la Bayern Munchen: „Este evident greu”. Anunţul antrenorului german 14:21 „A semnat!” Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş: „L-au cumpărat cu 2 milioane de euro” 14:19 Detalii de ultimă oră despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB. Răsturnare totală de situație după declarațiile lui Gigi Becali 14:02 Selecționerul Ucrainei a anunțat lotul cu o lună înainte de EURO! Surprizele pregătite de prima adversară a României 13:25 Botoșani – Mioveni LIVE TEXT (20:00). Duel „încins” pentru Liga 1! Echipele probabile pentru meciul de baraj 13:21 Xavi, la un pas să fie demis de Barcelona! Anunţ-şoc făcut de presa din Spania. Ruptură totală cu Joan Laporta 13:12 „Haos! Trebuie educați” Giani Kiriță a răbufnit după ce suporterii lui Dinamo s-au bucurat pentru calificarea la baraj 13:12 FotoSimona Halep a luat o nouă hotărâre radicală şi vinde tot ce are în România! Tocmai a încasat milioane de euro 13:11 FRF a pus în vânzare biletele pentru ultimele teste înainte de EURO 2024! România – Liechtenstein va fi în direct pe Antena 1 Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta