Darius Olaru, mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1: „Lipseşte un atacant de careu!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 6.08.2022, 21:16

Ce scriu scoțienii despre un posibil transfer al lui Darius Olaru la Rangers

Darius Olaru, în timpul unui meci pentru FCSB

Darius Olaru, în timpul unui meci pentru FCSB / Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

Darius Olaru a avut un mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1. Tânărul fotbalist i-a transmis patronului roş-albaştrilor că echipa are nevoie de un „nouar” pentru a obţine cât mai multe victorii.

FCSB rămâne fără victorie în Liga 1 după 1-1 cu CS Mioveni. Roş-albaştrii au înregistrat acelaşi rezultat cu „U” Cluj şi FC U Craiova 1948 şi au pierdut cu Rapid, scor 0-2.

Darius Olaru, mesaj clar pentru Gigi Becali după CS Mioveni – FCSB 1-1

„Nu este începutul pe care ni l-am dorit. De la meci la meci vom arăta altfel şi vom obţine punctele pe care le merităm. Am dominat, ei au marcat un gol norocos. Vom fi mult mai bine viitor. Cu aducerea noilor jucători va fi concurenţă. Doar aşa îmi cresc nivelul de joc. Cine va intra în teren o să îşi facă treaba.

Au venit mulţi jucători noi şi sperăm să-i integrăm. Probabil că lipseşte un atacant de careu, un nouar. Noi ne dorim să câştigăm şi în campionat, dar aşa a fost să fie”, a declarat Darius Olaru la Digi Sport.

CS Mioveni – FCSB 1-1

CS Mioveni – FCSB 1-1. David Miculescu a marcat primul gol după transferul la FCSB şi a ajutat echipa lui Nicolae Dică să devină „lanterna roşie” din Liga 1.

Mioveni a dat lovitura în prima repriză prin Ionuţ Balaur. FCSB a egalat în finalul partidei prin David Miculescu, care a reluat cu capul centrarea perfectă a lui Darius Olaru.

În prelungirile partidei, Mioveni a ratat două ocazii uluitoare. Târnovanu a fost uriaş şi a salvat din faţa lui Oancea.

David Miculescu, primul gol în tricoul FCSB în meciul cu CS Mioveni

David Miculescu a reuşit primul gol în tricoul FCSB. Atacantul poreclit de Gigi Becali „Lewandowski de România” a spart gheaţa în repriza secundă a meciului cu CS Mioveni.

Gigi Becali l-a transferat pe Miculescu la FCSB, după ce i-a plătit clauza de reziliere de 1.7 milioane de euro. Acesta a fost titular cu Dunajska Streda, scor 0-1, însă nu a avut nicio realizare.

După meciul din Conference League, Miculescu a spart gheaţa cu CS Mioveni. A marcat cu capul, în minutul 79, după o centrare perfectă a lui Darius Olaru, şi a egalat.

A fost al treilea gol pe care Miculescu în reuşeşte în actualul sezon. Atacantul cotat la 1.2 milioane de euro a mai reuşit o „dublă” de senzaţie în UTA Arad – Petrolul Ploieşti 2-0.

16:33 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 mai 15:44 Germania va avea 5 echipe în Liga Campionilor, în sezonul următor 15:26 Campionatul Mondial de hochei, două super-turnee de tenis de masă şi spectacolul fotbalistic sunt în mai, în AntenaPLAY 15:23 Gică Hagi şi-a fixat obiectivul, înainte de Farul – Sepsi: „Cel mai important!” Cu ce probleme de lot se confruntă 14:05 EXCLUSIVVictor Piţurcă a răbufnit după declaraţiile lui Gigi Becali: „Nu mai vorbesc în viaţa mea cu Gigi Becali” 13:53 Se „rupe” Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut deja la derby-ul FCSB – CFR Cluj 13:11 David Popovici a ajuns să umble cu laptele românesc după el, de frica alimentelor contaminate 13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:39 Ce a putut face miliardarul Ion Ţiriac pentru o vedetă uriaşă a României. Totul a ieşit la iveală abia acum 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară Vezi toate știrile