Discursul lui Leo Grozavu, după Rapid – Poli Iaşi 3-2: „Au jucători de clasă! Îmi felicit echipa, nu am ce să le reproşez”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 6.10.2023, 23:23

Leo Grozavu, reacție dură după Poli Iași - Petrolul 0-0

Leo Grozavu, în timpul unui meci / Hepta

Discursul lui Leo Grozavu, după Rapid – Poli Iaşi 3-2. Antrenorul celor de la Poli Iaşi a recunoscut că Rapid a meritat victoria, însă şi-a felicitat echipa pentru modul în care a jucat.

Gorozavu e de părere că Rapid se poate bate la titlu pentru că are „jucători de clasă”. Totuşi, antrenorul celor de la Iaşi a spus că echipa sa putea obţine mai mult în Giuleşti.

Discursul lui Leo Grozavu, după Rapid – Poli Iaşi 3-2

„Îmi felicit echipa că s-a bătut pentru fiecare minge. Am ştiu că va fi o luptă crâncenă, cu o echiipă mai experimentată. Nu am ce să reproşez echipei. Am jucat împotriva Rapidului care a zdrobit multe echipe în Giuleşti. sunt foarte mulţumit de cum s-au dăruit jucătorii pe teren. Adversarul a marcat mai multe goluri ca noi. Asta e concluzia. Victoria Rapidului e meritată dar, cu mai multă atenţie, puteam scoate mai mult. Rapid e o echipă puternică, mai ales acasă cu un public care îi împinge de la spate. Au jucători de clasă, foarte buni pentru campionatul nostru”, a spus Leo Grozavu pentru digisport.ro.

Rapid – Poli Iaşi 3-2. Meci nebun în Giuleşti. Alex Ioniţă a reuşit o „dublă” de senzaţie. Rrahmani a ratat un penalty

Rapid – Poli Iaşi 3-2. A fost nebunie totală în Giuleşti. Echipa lui Cristiano Bergodi s-a impus la capătul unui meci spectaculos. Petrila şi dubla lui Alex Ioniţă au marcat golurile victoriei.

Rapid a obţinut a patra victorie a sezonului în Giuleşti, la capătul unui meci extrem de spectaculos. Echipa ieşeană a început meciul de pe Giuleşti cu un gol marcat de Sergiu Buş, în minutul 6. Rapid a reacţionat admirabil şi, după un minut, Alexandru Ioniţă a avut un gol anulat pentru ofsaid. Acelaşi Ioniţă a trimis în bară, în minutul 18, iar gazdele au egalat în minutul 20 prin Petrila.

În minutul 22 Alexandru Ioniţă a înscris pentru 2-1. Poli Iaşi a egalat în minutul 40, prin lovitura de cap a lui Marchioni. Rapidul a primit un penalty în minutul 45+3, după faultul lui Bordeianu la Petrila, însă portarul ieşenilor, Ailenei, a apărat şutul lui Albion Rrahmani. Rapidul a trecut din nou în avantaj în minutul 60, după golul lui Alexandru Ioniţă, care a reuşit astfel „dubla”. Rapid s-a impus într-un meci frumos, scor 3-2, şi este pe locul 3, cu 22 de puncte, în timp ce Poli Iaşi are 11 puncte şi e pe locul 12.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

22:25 Sepsi – Rapid 3-2. Un nou meci de coşmar pentru giuleşteni, care sunt „condamnaţi” la ultimul loc din play-off! 22:24 FotoMesajul primit de Mihai Neşu, la 13 ani după accidentul cumplit care l-a imobilizat în scaun cu rotile: „Va juca pentru Dumnezeu” 22:00 Yokohama – Al Ain, 13:00, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Manşa tur a finalei Ligii Campionilor Asiei 21:55 Modul emoţionant prin care Ligue 1 şi-a luat rămas-bun de la Kylian Mbappe! Imagine fabuloasă cu starul care se desparte de PSG 21:44 Kylian Mbappe se poate despărți cu un trofeu de PSG! Finala Cupei Franței e LIVE în AntenaPLAY, pe 25 mai 21:15 BREAKING NEWSKylian Mbappe și-a luat adio de la PSG! Mesajul transmis de superstarul francez! Cale liberă spre Real Madrid 21:10 Kriszta Incze și Cătălina Axente s-au calificat la Jocurile Olimpice! Team Romania a ajuns la 85 de sportivi 20:32 Mesajul lui Florinel Coman pentru fanii FCSB-ului, înainte de sărbătoarea de titlu. Detalii importante pentru suporteri 20:15 Mircea Rednic l-a auzit pe Răzvan Zăvăleanu şi s-a descătuşat chiar înainte de Dinamo – UTA: „Eu nu merit banii?” 20:13 VideoÎncăierare generală la Slovacia – Germania! Scene incredibile cu procedee de wresling la Campionatul Mondial de hochei Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire