Eduard Radaslavescu, prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali! A fost „iertat” de patron și a jucat din nou

De Alex Ioniță
Publicat: 7.04.2024, 22:18

Eduard Radaslavescu, prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali

Momentul în care Radaslavescu a intrat pe teren / Captură Orange Sport

Eduard Radaslavescu a avut prima apariție după ce a fost umilit de Gigi Becali. Mijlocașul a fost introdus în teren de patron, la meciul dintre FCSB și Universitatea Craiova.

Mijlocașul a fost „umilit” de Gigi Becali la meciul cu Farul. Atunci, Radaslavescu era schimbat cu Octavian Popescu în prima repriză, la câteva minute de la un moment în care s-a înjurat cu un fan al campioanei.

Gigi Becali l-a introdus în teren pe Eduard Radaslavescu în minutul 74 al confruntării cu Universitatea Craiova. Patronul s-a ținut astfel de promisiunea pe care a făcut-o în urmă cu puțin timp: mijlocașul va juca 20 de minute, atunci când obosește Tavi Popescu.

„Are execuții Miculescu. Am încredere în el și în Radaslavescu.

Dacă eu spuneam că nu am, trebuiau să plece, dar mai am încredere. Mai ales în Miculescu. Radaslavescu va intra 20 de minute, când obosește Tavi, George (n.r. Gigi Becali l-a botezat pe Tavi drept George)”, a spus Gigi Becali, la fanatik.ro.

Având în vedere declarația lui Gigi Becali, nu este de mirare că Octavian Popescu a fost înlocuit cu Eduard Radaslavescu, la scorul de 2-0 pentru echipa pregătită de Elias Charalambous și Mihai Pintilii. Iată cum a fost surprins Radaslavescu, în momentul schimbării.

Florinel Coman a marcat din lovitură liberă în FCSB – Universitatea Craiova

Florinel Coman a marcat din lovitură liberă în FCSB – Universitatea Craiova Vedeta roș-albaștrilor a avut parte de un început de vis în duelul de pe Arena Națională.

FCSB a început excelent derby-ul cu oltenii lui Mihai Rotaru și au reușit să puncteze de 2 ori, în minutul 29 și în minutul 32.

În minutul 29 al duelului de pe Arena Națională, Florinel Coman a executat o lovitură liberă, din apropierea careului. „Mbappe” a trimis mingea spre poartă, iar portarul Popescu a comis o gafă de proporții. Balonul s-a oprit astfel în plasă.

La golul 2 al FCSB-ului, din minutul 32, Florinel Coman a trimis o centrare de excepție, dintr-un corner, iar Vlădoiu a fost obligat să își devieze balonul în propria poartă. Astfel, după puțin peste o jumătate de oră de joc, roș-albaștrii conduceau cu scorul de 2-0.

După această reușită, vedeta lui Gigi Becali a ajuns la 15 goluri și 8 pase decisive în 28 de partide din actualul sezon de Liga 1. Coman este cotat de site-ul Transfermarkt la suma de 6 milioane de euro.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

22:20 Viitorul lui Dennis Politic a fost decis! Ce contract a semnat „eroul” lui Dinamo din turul barajului cu Csikszereda 21:34 EXCLUSIVCristina Şerban e românca de 21 de ani care lucrează la Mercedes şi a dezvăluit ce dialog genial a avut cu Lewis Hamilton 21:23 Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!” 21:10 VIDEOFinlanda – Elveţia 1-3 şi Suedia – Slovacia 6-1 au fost în AntenaPLAY. S-a terminat faza grupelor la CM de hochei 20:42 „Dacă aş antrena o echipă mare, Ianis Hagi ar fi primul transfer!” Gică Hagi, fascinat de fiul său: „Cel mai bun cu Real Madrid” 20:21 Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec: „Am vorbit cu el” 20:14 Neil Lennon, tot mai aproape să îl piardă pe Albion Rrahmani. O forţă a Europei negociază transferul golgheterului de la Rapid! 20:07 Imagine URIAŞĂ cu Gică Hagi la Ambasada SUA din România. Mesajul superb pentru „Rege” 19:20 Carlo Ancelotti are trei variante de transfer pentru a-l înlocui pe Toni Kroos la Real Madrid! Şi-a pregătit deja şi „planul B” 19:20 AS.ro LIVE | Răzvan Raţ este invitatul lui Dan Pavel, de la 10:30. Dezvăluiri de senzaţie a fostului internaţional român Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin