FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4 | Marius Constantin, cu gândul la titlu. „Nu e imposibil!” Ce rezultat își dorește la Farul – FCSB

Publicat: 25.04.2022, 20:08

Marius Constantin

Marius Constantin, fundașul Craiovei

Hepta

FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4. Laurențiu Reghecampf a bifat o victorie categorică împotriva lui Andrei Prepelița. Oltenii au ajuns la patru succese consecutive și visează chiar și la titlu!

„Scorul așa arată, evoluția noastră a fost una reușită. Am marcat când a trebuit. Nu vreau să plictisesc cu același discurs, dar ăsta e adevărul, o luăm pas cu pas. Ne gândim să ne facem treaba tot mai bine. Fiecare își propune să obțină maxim la fiecare meci.

Marius Constantin visează la titlu

Mi-ar plăcea să câștige Farul. Ne avantajează, suntem realiști, rămânem cu picioarele pe pământ. Este greu, nu imposibil. Fiecare jucător trebuie să se pregătească, nu e decizia mea dacă nu joc de la început. Este concurență, dar concurența de benefică”, a spus Marius Constantin, după meci.

Luni, imediat după meciul FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4, se joacă Farul – FCSB. Partida poate fi urmărită în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4

Universitatea Craiova a controlat meciul cu FC Argeș de la început până la final. Oltenii au deschis scorul în minutul 22, prin Alexandru Crețu, care a marcat cu un șut la colțul lung din interiorul careului, după ce mingea a sărit cu noroc la el.

La pauză s-a intrat cu avantaj minim pentru Universitatea Craiova, dar echipa lui Laurențiu Reghecampf s-a dezlănțuit în partea secundă. Markovic a făcut 2-0 în minutul 55, cu o reluare sub bară din interiorul careului.

În minutul 62, Alexandru Crețu a făcut „dubla” a prins un șut bombă de la marginea careului, care a lovit bara transversală și a ricoșat în poartă. După golul lui Crețu, a venit rândul lui Andrei Ivan să iasă la rampă. Atacantul lui Laurențiu Reghecampf a marcat cu un șut cu interiorul, la colțul lung, care nu i-a lăsat nicio șansă portarului de la FC Argeș.

Universitatea Craiova are cel mai bun atac din Liga 1, cu 71 de goluri în 36 de partide. Oltenii au ajuns la patru victorii consecutive și s-au apropiat la un singur punct de FCSB, ocupanta locului secund, care are însă un meci mai puțin. FC Argeș rămâne ultima în play-off, cu o singură victorie.

• PAOK Salonic - Olympiacos, 12 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Play-off-ul din Championship e live în AntenaPLAY
  • Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
    23:17
    Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci”
    7
    23:16
    Răspunsul primarului Buzăului la întrebarea dacă aşteaptă duelurile cu Gigi Becali: „Sper ca Gloria Buzău să devină «Steluţa» 2”
    7
    22:49
    Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
    7
    22:21
    Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
    7
    22:02
    „Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
    7
    21:52
    Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
    7
    21:46
    „N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului
    7
    21:14
    „A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!