FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4 | Secundul lui Laurențiu Reghecampf, „săgeți” pentru rivalele FCSB și CFR Cluj. „Toată lumea știe că avem echipă bună!”

Publicat: 25.04.2022, 20:20

Viorel Dinu, într-un meci pentru Universitatea Craiova

Viorel Dinu a stat pe banca Universității Craiova pentru că Laurențiu Reghecampf e suspendat

Hepta

FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4. Laurențiu Reghecampf a bifat o victorie categorică împotriva lui Andrei Prepelița. Oltenii au ajuns la patru succese consecutive și visează chiar și la titlu!

Reghecampf, suspendat, a urmărit meciul din Trivale din tribune. Oltenii nu i-au dus lipsa lui Reghe și au umplut poarta adversarilor. „Secundul” Viorel Dinu le-a înțepat pe rivalele Universității, FCSB și CFR Cluj.

Secundul lui Laurențiu Reghecampf, „săgeți” pentru rivalele FCSB și CFR Cluj

„Fiecare meci îl pregătim foarte bine, la Sepsi a fost o întâmplare, știam asta. Toată lumea știe, Craiova e echipă bună. Joacă FCSB cu Farul, nu e asta problema, noi trebuie să ne vedem de meciurile noastre. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ”, a spus Viorel Dinu, după meci.

Universitatea Craiova are cel mai bun atac din Liga 1, cu 71 de goluri în 36 de partide. Oltenii au ajuns la patru victorii consecutive și s-au apropiat la un singur punct de FCSB, ocupanta locului secund, care are însă un meci mai puțin.

Luni, imediat după meciul FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4, se joacă Farul – FCSB. Partida poate fi urmărită în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

FC Argeș – Universitatea Craiova 0-4

Universitatea Craiova a controlat meciul cu FC Argeș de la început până la final. Oltenii au deschis scorul în minutul 22, prin Alexandru Crețu, care a marcat cu un șut la colțul lung din interiorul careului, după ce mingea a sărit cu noroc la el.

La pauză s-a intrat cu avantaj minim pentru Universitatea Craiova, dar echipa lui Laurențiu Reghecampf s-a dezlănțuit în partea secundă. Markovic a făcut 2-0 în minutul 55, cu o reluare sub bară din interiorul careului.

În minutul 62, Alexandru Crețu a făcut „dubla” a prins un șut bombă de la marginea careului, care a lovit bara transversală și a ricoșat în poartă. După golul lui Crețu, a venit rândul lui Andrei Ivan să iasă la rampă. Atacantul lui Laurențiu Reghecampf a marcat cu un șut cu interiorul, la colțul lung, care nu i-a lăsat nicio șansă portarului de la FC Argeș.

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa