Florin Prunea i-a ironizat pe antrenorii din Liga 1: „Cum să șteargă Gigi pe jos cu ei?”. Verdict clar despre lupta pentru titlu

De Alex Ioniță
Publicat: 27.01.2024, 8:16

Florin Prunea i-a ironizat pe antrenorii din Liga 1

Florin Prunea i-a ironizat pe antrenorii din Liga 1

Florin Prunea, într-o conferinţă de presă / Hepta

Florin Prunea i-a ironizat pe antrenorii din Liga 1. Fostul portar al echipei naționale a vorbit despre situația campionatului intern și crede că echipa FCSB nu mai poate rata trofeul în acest sezon.

Reclamă

În momentul de față, FCSB este lider în clasament, cu 11 puncte peste principalele contracandidate, CFR Cluj și Rapid. Următorul meci al roș-albaștrilor va fi împotriva celor de la Universitatea Craiova, duminică, de la ora 20:00. Meciul de pe stadionul „Ion Oblemenco” va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă

Florin Prunea i-a ironizat pe antrenorii din Liga 1. L-a numit „Ferguson” pe Gigi Becali

Fostul internațional este de părere că Gigi Becali are principalul merit pentru forma actuală a celor de la FCSB. Florin Prunea l-a numit pe latifundiar „Ferguson” și a menționat faptul că patronul va câștiga campionatul. Totodată, acesta a lansat o ironie la adresa antrenorilor din Liga 1, care nu au reușit să aibă performanțele roș-albaștrilor, în actualul sezon.

De asemenea, Florin Prunea a dezvăluit faptul că, în opinia sa, FCSB are o echipă mult mai puternică decât celelalte rivale din Liga 1.

”Noi avem unul singur. În România, Ferguson e unul singur! Băi, nene, și e aproape de titlu! Oare antrenorii ăștia din România ce zic? Mă gândesc și eu.

Celebra școală de antrenori a Federației ce o zice? Cum să șteargă Gigi pe jos cu ei? Pe bune? Va câștiga campionatul și principalul merit este al lui. Îți dai seama în ce fotbal trăim.

E o diferență atât de mare între FCSB și celelalte echipe… Ca de la cer la pământ. Nu a fost niciodată o diferență atât de mare. FCSB nu se bate cu nimeni.

Niciodată nu a fost o așa mare diferență. E o diferență atât de mare… Ce se putea întâmpla? Să se accidenteze Șut, Olaru, Coman? Joacă băieții ăștia.

De la mijloc în față, FCSB nu are adversar în România, e foarte puternică”, a spus Florin Prunea, la digisport.ro.

Daniel Pancu, avertisment pentru FCSB, după ce Gigi Becali a anunţat că e sigur de titlu

În exclusivitate la AS.ro LIVE, Daniel Pancu a spus că FCSB „stă în 2 jucători”. Este vorba de golgheterul campionatului, Darius Olaru, şi de Florinel Coman. Ceilalţi jucători de la FCSB nu l-au impresionat pe selecţionerul naţionalei de tineret a României.

„FCSB e o echipă foarte puternică în momentul de faţă şi are continuitate în rezultate, dar au doi jucători mari şi laţi de care depind. În rest, nimic special. Vorbim de Coman şi de Olaru, jucători de echipa naţională”, a spus Daniel Pancu în exclusivitate la AS.ro LIVE.

Şi Marius Niculae, un alt rival istoric al celor de la FCSB, e de părere că echipa care se va impune în Liga 1 trebuie să aibă un lot puternic şi echilibrat.

„E devreme să vorbim, din punctul meu de vedere. Va începe un alt campionat când se înjumătăţesc punctele şi atunci vom avea numai meciuri tari. Din punctul meu de vedere, echipa cu un lot echilibrat va câştiga şi campionatul. Sunt meciuri cu intensitate mare, vor apărea accidentări, vor apărea suspendări şi cine va veni de pe bancă trebuie să facă diferenţa sau să fie cel puţin la acelaşi nivel ca titularii”, a spus şi Marius Niculae, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36 21 apr.

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:28 21 apr.

Armand Duplantis şi Simone Biles, sportivii anului la Premiile Laureus

23:23 21 apr.

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21 21 apr.

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 VIDEOAlex Mitriţă a semnat de faţă cu Mirel Rădoi! Imaginile care i-au surprins pe fanii Craioveis