Florinel Coman, după protestul Peluzei Nord, în primele 15 minute ale meciului FCSB – FCU Craiova: „Nu am fost supăraţi cu fanii”

De Dan Roșu
Publicat: 13.11.2023, 10:05

Florinel Coman, după protestul Peluzei Nord, în primele 15 minute ale meciului FCSB - FCU Craiova

Florinel Coman, în timpul unui interviu - Antena Sport

Florinel Coman a surprins după protestul Peluzei Nord, în primele 15 minute ale meciului FCSB – FCU Craiova 2-1, din etapa a 16-a a Ligii 1. Ultraşii nu şi-au ocupat locurile din peluză în prima parte a partidei de pe Arena Naţională, în care favoriţii au marcat de două ori.

Chiar dacă Gheorghe Mustaţă i-a criticat dur pe jucători după derby-ul pierdut cu Rapid, „Mbappe” susţine că cele două părţi s-au împăcat.

„Nu am fost supăraţi cu fanii. Au fost supăraţi puţin, au protestat în primele 15 minute, dar nu aţi văzut la final, bucurie, asta este Steaua (n.r. – FCSB) şi ăsta este spiritul.

(După meciul cu Rapid, v-au întors spatele) Bine, după meciul cu Rapid… Acum am jucat cu FCU, nu? Suntem pe primul loc. A fost o etapă perfectă. Am trăit cu emoţii pe final. Aşa trebui să intre oamenii de pe bancă”, a spus Coman, la finalul meciului FCSB – FCU Craiova 2-1.

Gheorghe Mustaţă i-a făcut praf pe jucătorii de la FCSB

Gheorghe Mustaţă i-a făcut praf pe jucătorii de la FCSB, după înfrângerea cu Rapid, 1-2, de pe Arena Naţională. După ce declarase că „ar trebui să se lase de fotbal” dacă vor fi învinşi de giuleşteni, liderul Peluzei Nord a fost şi mai vehement după meci.

La finalul partidei, jucătorii au mers spre peluză, dar ultraşii s-au întors cu spatele, fiind nemulţumiţi de atitudinea arătată de vedetele lui Gigi Becali.

”Nu am mai suportat. Inițial am vrut să reacționăm de la 2-0, dar ne bazam ca este un scor periculos și am tot sperat. Am încurajat echipa 90 de minute. Ce s-a văzut a fost oricum o reacție decentă, calmă. Nu a fost înjurat vreun jucător și nu va fi vreodată. Dar să le fie rușine pentru că și-au bătut joc de 40.000 de oameni veniți de peste tot pentru ei.

Dacă jucau și nu câștigau era altceva. M-am convins că noi nu avem fotbaliști, ci numai jucători. Le spunem mai bine să plece dacă vor continua la fel. După o așa evoluție pot face un singur gest. Să meargă și să ceară reducerea salariului. Nu-l merită. Au zeci de mii pe lună, 40.000 de suporteri, salariu la zi, condiții, hrană, tot. Pentru ce merită mii de euro? Nu au avut pic de atitudine.

În schimb, rapidiștii când pierdeau mingea o prindeau pe Gabi Szabo din urmă, așa alergau. Nu le-a păsat de 40.000 de oameni. Noi am adus lumea în tribune și ei îi gonesc de la stadion. Miercuri ne întâlnim și vom decide ce reacție vom avea. Oricum, echipa nu o părăsim. Să plece ei, noi nu facem pas înapoi. Nu sacrific echipa pentru anumite reacții nervoase”, a spus Mustaţă, în cadrul emisiunii de pe Youtube „Templul sportului”.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

19
23:32
Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League
19
23:24
„Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0
19
23:16
Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!”
19
22:55
Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon
19
22:34
Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit
19
22:32
„Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu
19
22:17
VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel
19
22:01
Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani
19
21:54
Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor”
19
21:50
VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase