„Foarte bine că a pus gaz pe foc!” Marian Iancu a reacționat, după ce Marius Șumudică s-a înjurat cu fanii Rapidului

De Alex Ioniță
Publicat: 18.02.2025, 21:37

Colaj cu Marian Iancu și Marius Șumudică

Marian Iancu a vorbit despre scandalul din Rapid - FC Botoșani / Colaj: Hepta și captură digisport

Marian Iancu a oferit o primă reacție, după scandalul de la Rapid – FC Botoșani 1-0. Fostul patron de la Poli Timișoara a transmis un mesaj după ce Marius Șumudică s-a înjurat cu fanii echipei din Giulești, după ce a fost atacat cu bulgări de zăpadă din tribune.

Reclamă

După meci, Marius Șumudică a anunțat că nu știe dacă va mai rămâne la Rapid. În cele din urmă, Victor Angelescu a dezvăluit că tehnicianul va continua munca în Giulești și după aceste probleme.

Reclamă

Cum a reacționat Marian Iancu, după ce Marius Șumudică s-a înjurat cu fanii Rapidului

În mod surprinzător, Marian Iancu nu a condamnat ieșirea lui Marius Șumudică. Fostul patron de la Poli Timișoara este de părere că, la o echipă, trebuie să existe și scandaluri, pentru ca jucătorii și oamenii din staff să nu fie relaxați.

Totodată, Marian Iancu a spus că Rapid are nevoie de o victorie în următorul meci, pentru a face un nou pas important în lupta pentru locurile de play-off.

„A făcut ce trebuie, mai trebuie să faci și astfel de chestii la echipă. Dacă nu găsești le inventezi, s-a întâmplat și a preluat-o. Trebuie să ai puțin scandal, oamenii să stea în ghete, să nu doarmă. Sunt lucruri care deranjează, mai ales că bulgării au venit de la suporterii giuleșteni.

E foarte bine că a pus gaz pe foc și eu am mai făcut asta la echipă, mai ales după ce veneam din cupele europene și aveam nevoie de puncte acasă. Găseam eu ceva să nu doarmă. Lăsând gluma deoparte, e nevoie de punctele de la Farul.

Cred că se va juca pentru că și Farul s-a lansat în clasament. Nu există calcule, dar de ce să nu fie mai sus în play-out și să joace finala pentru cupele europene. Șumudică a făcut bine ce a făcut, dar va rămâne la echipă”. a spus Marian Iancu, citat fanatik.ro.

Marius Şumudică a fost un car de nervi, imediat după scandalul cu fanii Rapidului

Marius Șumudică a fost un car de nervi, imediat după scandalul cu suporterii, din Rapid – FC Botoșani. Tehnicianul s-a înjurat cu fanii echipei sale după ce a fost atacat cu bulgări de zăpadă, iar acum a venit cu un anunț „bombă” despre viitorul său la clubul din Giulești.

„Am vrut să plec la vestiare. Nu știu ce se întâmpla, am vrut să plec la vestiare, eu cred că este un gest incalificabil. Dacă era un jucător de la Botoșani lângă mine și s-ar fi greșit ținta, să zic așa… dar cât timp sunt doar eu în spațiul acela și sunt lovit de doi bulgări de zăpadă… consider că este un gest incalificabil.

N-o să mă dezic niciodată de iubirea mea pentru culoarea vișinie, dar totul are o limită. Din punctul ăsta de vedere, v-am spus, mâine voi lua o decizie și o voi comunica. Voi da un comunicat și vă voi spune exact care este decizia mea. Acum este la cald, nu vreau să vă spun, dar în mare parte sunt decis”, a spus Şumudică la conferinţa de presă.

Reclamă
Recomandări
  • Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/A sunt live în AntenaPLAY, în perioada 27 aprilie - 3 mai
  • AEK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    23:55 29 apr.

    Arsenal – PSG 0-1! Dembele, „eroul” lui Luis Enrique! „Tunarii”, misiune dificilă la retur

    23:49 29 apr.

    „Nesimţiţi, rataţi” Un fost component al Generaţiei de Aur, tiradă după demiterea lui Dorinel Munteanu!

    23:35 29 apr.

    Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din Arsenal – PSG: „De ce nu a intervenit VAR-ul?”

    22:50 29 apr.

    VideoJurnal Antena Sport | O româncă va juca volei în America şi va studia la una dintre cele mai tari universităţi

    22:50 29 apr.

    Paul Pogba, aproape de revenirea în fotbal! Un club are drepturi exclusive de negociere cu francezul

    22:36 29 apr.

    VideoJurnal Antena Sport | România, punct uriaş cu Marea Britanie. Dioszegi a dezvăluit ce a vorbit cu hocheiştii

    1 Şefii Rapidului au ales deja noul antrenor, după ce Marius Şumudică şi-a anunţat demisia. Vine la pachet cu primul transfers 2 Ce veste pentru Cristi Chivu! Anunţul făcut de şefii Parmei în ziua în care cruciaţii au învins-o pe Juventuss 3 Mircea Lucescu, întâlnire de urgenţă cu Cristi Chivu. Motivul pentru care selecţionerul va pleca în Italias 4 Dan Şucu a luat decizia! Cine va fi antrenorul Rapidului dacă pleacă Marius Şumudicăs 5 „E periculos cu cei mari”. Italienii, laude la scenă deschisă pentru Cristi Chivu, după ce Parma a învins-o pe Juventuss 6 Cristi Chivu, reacţie de clasă după ce Parma a învins-o pe Juventus: „Băieţii merită felicitări”s