Gabi Balint, mesaj genial prin care l-a distrus pe Gigi Becali, după titlul pierdut de FCSB

De Dan Roșu
Publicat: 22.05.2023, 0:45

Gabi Balint, mesaj genial prin care l-a distrus pe Gigi Becali

Gabi Balint, în timpul unei emisiuni / AS.ro

După fluierul de final, Gabi Balint a postat un mesaj pe Facebook care a adunat mii de aprecieri în numai câteva zeci de minute.

”Așa a vrut Dumnezeu!”, e mesajul lui Gabi Balint, care a făcut aluzie la faptul că Gigi Becali a invocat Divinitatea în mai multe rânduri, înaintea anumitor meciuri importante din acest sezon.

Pentru Gigi Becali, este o nouă lovitură. FCSB a pierdut titlul pentru al optulea an consecutiv. Roș-albaștrii au fost la mâna lor, înaintea duelului de la Ovidiu, unde au și condus cu 2-0. Farul a întors însă rezultatul și i-a furat titlul lui Becali.

Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional după Farul – FCSB 3-2

Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional după Farul – FCSB 3-2. Cel mai în formă jucător de la FCSB a fost extrem de dezamăgit după ce echipa sa a pierdut titlul în penultima etapă.

„E foarte mare dezamăgirea. De la 2-0 s-a făcut 3-2. Au meritat victoria. Sunt foarte supărat, îi felicit. Au condus tot campionatul. Ne pare rău că ne-am apropiat şi am căzut pe final„, a spus Florinel Coman după ce Farul a învins FCSB cu 3-2.

Farul e noua campioană a României, după victoria cu 3-2 în faţa celor de la FCSB. Echipa lui Gică Hagi a fost condusă cu 2-0, dar a avut o revenire fabuloasă şi a câştigat derby-ul.

FCSB a început tare la Ovidiu şi a condus cu 2-0 după golurile marcate de Şut, cu un şut superb de la distanţă, în minutul 9, şi de Compagno, din faţa porţii, în minutul 17. Gazdele au început să preseze, iar bucureştenii au avut o bară, prin Compagno, în minutul 40, însă insistenţa Farului a dat roade în minutul 42, când Mateus Santos a înscris cu o lovitură de cap, la o greşeală a portarului Târnovanu.

În partea secundă Tudor Băluţă a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 58, dintr- centrare a lui Casap. În continuare s-a jucat pe contre, iar gazdele au marcat golul victoriei în minutul 85, prin Louis Munteanu, aducând titlul în vitrina Farului.

22:51 Mihai Stoica, plin de sânge în peluză după ce FCSB a câștigat titlul! Imagine uluitoare cu oficialul roș-albaștrilor 22:43 Gigi Becali a anunţat primul jucător de pe lista de transferuri de la FCSB. Ce a spus despre Denis Alibec, Kiki şi Louis Munteanu 22:42 Gigi Becali nu le-a uitat pe rivalele Rapid şi Dinamo! Prima reacţie, după ce FCSB a devenit campioană: „Nu mă interesează!” 22:31 FotoNebunie pe Arena Națională după ce FCSB a câștigat titlul! Imagini de senzație cu noii campioni ai României 22:23 Ce adversare poate întâlni FCSB în preliminariile UEFA Champions League! Cum arată traseul campioanei din Liga 1 22:23 Umilinţa supremă pentru Dinamo chiar în ziua în care FCSB a luat titlul! Dezastru în alb și roșu pentru „câini” 22:23 Câți bani primește FCSB după ce a devenit campiona României! Suma uriașă pe care o poate încasa din competițiile europene 22:14 LIVE VIDEOHull City – Ipswich se joacă ACUM în AntenaPLAY! Blackburn – Coventry 0-0. Spectacol în Championship 22:11 VIDEOBenfica – Braga 3-1 a fost în AntenaPLAY. Meciul zilei în Liga Portugal 21:56 VIDEODiscurs desprins din filme, în engleză, al lui Adrian Mititelu Jr, în vestiar, la o săptămână după supradoza de pastile Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială