Gigi Becali a greşit schimbările! Malcom Edjouma a făcut penalty la 10 minute după ce a intrat în FCSB – U Cluj

Publicat: 13.07.2024, 23:29.

Gigi Becali a greşit schimbările! Malcom Edjouma a făcut penalty la 10 minute după ce a intrat în FCSB - U Cluj

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali a greşit schimbările în FCSB – U Cluj, meci din prima etapă a Ligii 1. Pe arena din Ghencea, roş-albaştrii nu au reşit să înscrie în primele 45 de minute şi au fost făcute modificări la pauză.

Cunoscut pentru telefoanele date timpul meciurilor, Gigi Becali a părut că a avut o nouă intervenţie. De la vestiare nu s-au mai întors Daniel Popa şi Mihai Lixandru. În locul lor au intrat David Miculescu şi Malcom Edjouma.

Gigi Becali a greşit schimbările în FCSB – U Cluj

Mutarea putea fi una reuşită. La trei minute după reluarea jocului, Edjouma i-a pasat lui Miculescu, iar atacantul de 23 de ani a trimis mingea în poartă. Tuşierul a ridicat însă fanionul. Poziţia de ofsaid a fost confirmată din cabina VAR.

Francezul revenit după împrumutul la Bari a gafat grav în minutul 55. A intrat cu talpa la Bettaieb, în careu, iar intervenţia a fost analizată imediat cu ajutorul sistemului VAR.

Adrian Cojocaru s-a dus la marginea terenului pentru a revedea faza şi a decis să acorde lovitură de la 11. „Centralul” i-a acordat şi cartonaj galben mijlocaşului de la FCSB.

Penalty-ul a fost transformat în gol de Dan Nistor. Veteranul lui U Cluj a executat impecabil şi nu i-a dat nicio şansă lui Ştefan Târnovanu.

La scurt timp distanţă, campionii Ligii 1 au mai făcut două schimbări. A fost trimis pe bancă şi noul star, Marius Ştefănescu, dar şi Şut. Baba Alhassan şi Alexandru Băluţă şi-au făcut apariţia pe gazon.

Mihai Stoica, stupefiat de decizia lui Sebastian Colţescu din UTA – Rapid

UTA şi Rapid au remizat, scor 1-1, în prima etapă a sezonului. Omondi a reuşit să marcheze pentru 2-1, pentru echipa lui Mircea Rednic, însă Sebastian Colţescu a revăzut faza la VAR şi a anulat reuşita, deşi jocul fusese reluat de aproximativ două minute.

Mihai Stoica a fost surprins de faptul că Sebastian Colţescu a revenit asupra fazei, deşi a dat drumul la joc. MM susţine că nu a întâlnit astfel de situaţii, fiind extrem de uimit de decizia luată de central.

Regulamentul nu le permite arbitrilor să revină asupra unor faze, pentru a le analiza cu ajutorul arbitrajului video, după ce jocul s-a reluat.

N-am văzut în viața mea! Așa ceva n-am crezut că pot să mai văd. Un joc reluat care se oprește că în urmă cu ceva timp i s-a părut cuiva ceva. N-a mers comunicarea înțeleg. Dacă n-a mers comunicarea, rămâne decizia din teren. În fine, foarte interesant!”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

• Marele Premiu al Ungariei e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 iulie
  • Vezi premiera celui mai surprinzător sezon Insula Iubirii. Luni, Marți și Miercuri de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Cine va câştiga Balonul de Aur?

18:08

UEFA a anunţat topul golurilor de la EURO 2024! Pe ce loc se află reuşita lui Nicolae Stanciu. Ionuţ Lupescu, printre observatori

18:04

Valeriu Iftime l-a criticat dur pe Bogdan Andone, după criza acestuia: „Nu mă așteptam să facă circ. A greșit şi la schimbări”

17:43

„Nu ne-am aşteptat” Darius Olaru, mesaj clar înaintea meciului FCSB – Virtus: „Toată lumea se aşteaptă la asta”

17:41

Luis de la Fuente ar putea părăsi Spania pentru o altă naţională! E ademenit cu un salariu uriaş!

17:01

„Toată lumea vine din urmă” Max Verstappen, despre nivelul ridicat al rivalilor din Formula 1: „E o adevărată bătălie”

16:37

OFICIAL | Maccabi Tel Aviv a anunţat unde va juca meciul de acasă cu FCSB, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

1 FotoNunta lui Ianis Hagi, în imagini! Cele mai frumoase momente de la cununia religioasăs 2 FotoNunta Anului la Domeniul Ştirbey | Cele mai frumoase momente cu Ianis Hagi şi Elena. Gică Hagi, declaraţiile seriis 3 FotoDenis Drăguş, nuntă de poveste cu superba Vanessa. Florinel Coman a avut o apariţie de 5 steles 4 FotoCât de frumoasă este Laura, iubita lui Jude Bellingham. Este mai mare cu 5 ani decât starul Anglieis 5 FotoSchimbare de loc pentru Bernadette Szocs în clasamentul WTT, după turneul de la Bangkok! Pe cât se află româncas 6 FotoCine e milionarul român care a refuzat să primească 5 milioane de euro în această vară: „Vrea să facă asta!”s

4 zodii care primesc ajutor din partea Universului pe 17 iulie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele

Zodii care se despart în ziua de 17 iulie 2024. Nativii care pun capăt unei povești de iubire