Giovanni Constantino, nervos după Hermannstadt – FC U Craiova 1-0: „Tot timpul greşim! Aşa nu putem câştiga!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 23.02.2024, 19:37

Giovanni Constantino, nervos după Hermannstatd - FC U Craiova 1-0

Giovanni Constantino, într-o conferinţă de presă - Hepta

Giovanni Constantino a fost extrem de nervos după Hermannstadt – FC U Craiova 1-0. Antrenorul echipei lui Adrian Mititelu a spus că echipa sa a făcut mai multe greşeli şi, în acest context, nu poate câştiga.

Antrenorul oltenilor a spus că echipa sa, în ciuda erorilor, nu merita să piardă partida de la Sibiu.

Giovanni Constantino, nervos după Hermannstadt – FC U Craiova 1-0

”Nu este uşor să vorbeşti după meci ca acesta. Eu cred că nu meritam să pierdem. Ne putem juca cu calitate, cu tehnica, pressing, dar e mai important rezultatul. Nu, eu cred că a fost situaţia de joc, Hermannstadt a marcat.

Dacă nu era greşeala, nu marcau. Noi tot timpul greşim. Hermannstadt a profitat. Eu cred că noi avem anul ăsta Cupa, play-off, play-out, mai multe posibilităţi pentru Europa, dar cu mentalitatea asta nu putem câştiga”, a spus Giovani Constantino după Hermannstadt – FC U Craiova 1-0, conform orangesport.ro.

Hermannstadt a învins vineri, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea FCU Craiova, în primul meci al etapei a 27-a din Liga 1. Sibienii sunt pe loc de play-off.

Gazdele au ratat în minutul 13, prin Silviu Balaure, care a trimis puţin pe lângă poartă. Portarul gazdelor a avut o intervenţie foarte bună în minutul 45, respingând de la vinclu o lovitură liberă a lui Bahassa. În partea secundă, minutul 50, a venit lovitura de cap pe lângă poartă a lui Murgia, iar craiovenii au replicat cu şutul lui Dragoş Albu.

Marius Măldărăşanu a avut însă inspiraţie, l-a aruncat în luptă pe Ruben Fonseca în minutul 85 şi portughezul a înscris unicul gol al meciului trei minute mai târziu: centrare de pe stânga a lui Opruţ şi lovitură de cap, mingea intrând în poartă printre picioarele lui Robert Popa.

Hermannstadt s-a impus cu 1-0 şi e pe loc de play-off, al şaselea, cu 37 de puncte. FCU Craiova a bifat a cincea înfrângere din acest an şi, cu 30 de puncte, este pe locul 12.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

13:55 Varianta Mircea Lucescu la Rapid a picat! Numele de pe lista lui Dan Şucu 13:15 Cum a fost surprins Zinedine Zidane, pe Santiago Bernabeu, la meciul care a dus-o pe Real Madrid în finala Ligii Campionilor! 12:35 Au venit arabii la Palatul lui Gigi Becali să facă transferul lui Florinel Coman de la FCSB 12:28 FotoAjuns la 85 de ani, Ion Ţiriac şi-a făcut deja testamentul: „Am 33 de copii, averea va fi împărţită în 33 de părţi egale” 11:42 Gigi Becali, anunţ de ultim moment despre aducerea lui Florin Tănase la FCSB: „90% şanse”! Ce a spus de Louis Munteanu şi Alibec 11:28 Gigi Becali de-abia îl aşteaptă pe Mircea Lucescu la Rapid: „Daţi-mi antrenori, că nu mai am cu cine…”! Avertisment pentru Şucu 11:06 Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Florinel Coman: „Trebuie să vină arabii”! Ce a stabilit cu „Mbappe” 10:54 Strigătul de disperare al Ioanei Tufaru, după ce Gigi Becali a abandonat-o: „Nu mai avem niciun fel de legătură” 10:41 „Rednic a ajutat Dinamo” Florentin Petre a spus ce crede despre meciul cu UTA, care ar putea duce la retrogradarea „câinilor”! 10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției