Jovan Markovic, mesaj pentru contestari după Universitatea Craiova – Farul 4-3: „Nu mă interesează părerea lor!”

Actualizat: 15.01.2024, 17:43

Jovan Markovic, mesaj pentru contestari după Universitatea Craiova - Farul 4-3

Jovan Markovic, dublă de senzaţie în Universitatea Craiova - Farul 4-3

Captură Antena Sport

Jovan Markovic, mesaj pentru contestari după Universitatea Craiova – Farul 4-3. Markovic a reuşit o dublă de senzaţie.

A fost cel mai frumos cadou pentru jucătorul Universităţii Craiova. Acesta a devenit tată cu doar câteva ore înainte de meci.

Jovan Markovic, mesaj pentru contestari după Universitatea Craiova – Farul 4-3

Jovan Markovic a fost în culmea fericirii la finalul partidei şi a avut şi un mesaj pentru contestatari.

Mă bucur foarte mult să marchez într-o zi specială pentru mine. Mi-a născut soţia un băieţel. Ne bucurăm că am reuşit să întoarcem rezultatul. Farul era o echipă bună. Vă daţi seama că este bucurie pentru că este bucurie. Avem o încredere mare, am avut un meci foarte greu la Hermannstadt. Sper să să îmi ajut echipa cât mai mult, nu contează cât marchez. De aia sunt contestatari, nu mă interesează părerea lor, ci doar cea din vestiar sau a lui ‘Mister’„, a spus Jovan Markovic după Universitatea Craiova – Farul 4-3.

Andrei Ivan cere prudenţă: „Noi nu ne gândim la titlu, ci doar la play-off

Andrei Ivan a reuşit şi el un gol în partida fabuloasă de la Severin. Ivan spune că încă nu se gândeşte la titlu.

Nu a fost o seară bună pentru noi. Am greşit cam toate pasele. Nu ştiu cât a contat golul meu, ci doar că am marcat. A vorbit Mister la pauză şi ne-a trezit. Ne-a spus să ne încurajăm mai mult pe teren pentru că putem. Eu cred că a fost un accident ce s-a întâmplat la Hermannstadt. Avem încredere cum aveam şi înainte. Trebuie să dăm totul de la meci la meci. Noi nu ne gândim la titlu, ci doar la play-off„,  a spus Andrei Ivan la digisport.ro.

Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3. Mirel Rădoi l-a învins pe Gică Hagi

Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3. A fost un meci nebun la Severin! Mirel Rădoi şi-a îndeplinit o mare dorinţă şi l-a învins pe profesorul Gică Hagi.

Meciul a început tare încă din minutul 2, când Vlad Morar a marcat în minutul 2. Jovan Markovic a restabilit egalitatea în minutul 26, după care Gabi Torje a strălucit. A reuşit o „dublă” de senzaţie, iar echipa lui Gică Hagi a condus cu 3-1. Prima repriză s-a încheiat după ce Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 44.

Oltenii au revenit cu forţe proaspete în repriza secundă şi au întors rezultatul. Jovan Markovic a reuşit şi el „dubla”, în minutul 66. Mihai Aioani a decis cele trei puncte. S-a făcut de râs şi a deviat mingea în propria poartă, după o lovitură liberă executată de Dan Nistor.

19:24 Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă după ce au făcut spectacol la Parma! Italienii au fost impresionați de români 19:07 „Nu m-am bucurat la goluri, îmi vine să plâng” Un jucător de la Petrolul a cedat, după ce s-a salvat matematic de la retrogradare 19:00 VIDEOEliza Samara – Chen Xingtong a fost live, în AntenaPLAY. Românca a fost eliminată de la Saudi Smash 2024 18:50 „Ce întrebare stupidă îmi pui!” Dorinel Munteanu s-a enervat la interviu după Petrolul – Oțelul 2-1! 18:28 FotoUnica fiică a lui Ion Țiriac și-a petrecut Paștele la conacul de 5,5 milioane de euro al tatălui său! Cine a însoțit-o 18:11 VIDEOParma – Cremonese 1-1 și Palermo – Ascoli 2-2 au fost în AntenaPLAY! Man și Mihăilă, spectacol total în Serie B 18:05 „Mihai Pintilii, antrenor cu acte în regulă la FCSB?” Mihai Stoica a făcut anunțul! Ce se întâmplă cu Elias Charalambous 17:41 Cole Palmer, cifre impresionante la Chelsea! La doar 21 de ani, a intrat în istoria Premier League 17:38 VIDEOValentin Mihăilă, gol după o cursă fabuloasă a lui Dennis Man în Parma – Cremonese! Românii fac spectacol total în Serie B 17:11 Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur: „Am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi Becali nu m-a lăsat!” Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi