„La 4 dimineaţa era la spital!” Florinel Coman, decizie incredibilă după ce a primit verdictul medicilor: „Ai superputeri?”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 6.02.2024, 22:05

Florinel Coman, decizie incredibilă după ce a primit verdictul medicilor

Florinel Coman, criză de nervi / Captură Orange Sport

Florinel Coman a luat o decizie increidibilă după ce a primit verdictul medicilor. Atacantul ar fi fost sfătuit să nu joace în derby-ul FCSB – Farul, scor 1-1, din etapa a 24-a a Ligii 1. „Mbappe” nici nu a vrut să audă şi şi-a dorit cu orice preţ să fie în lotul lui Elias Charalambous şi să îşi ajute echipa în confruntarea cu campioana en-titre.

Vedeta FCSB-ului a fost rezervă pe Arena Naţională. Şi-a făcut apariţia, pe banca de rezerve, cu un fular care îi acoperea mare parte din faţă şi urechile. A ales chiar să facă sacrificii uriaşe şi să intre după pauză. După ce Farul i-a egalat pe roş-albaştri, în prelungiri, Coman s-a prăbuşit emoţional. A vrut să îşi rupă şortul de pe el!

Mihai Stoica a venit cu dezvăluiri din interior şi a anunţat ce s-a întâmplat înaintea derby-ului de pe cel mai mare stadion al ţării.

Coman, la 4 jumătate dimineaţa era la spital, la un consult ORL, pentru că nu dormise toată noaptea. La 11 am fost în camera lui şi erau 40 de grade acolo.

Tuşea şi îl durea rău în gât când înghiţea. Nu putea să mănânce. M-au sunat de acolo că are sinuzită, amigladele umflate şi el a zis că poate să joace.

La 4 jumătate dimineaţa era la spitalul Ponderas. Doctorul a zis <<Dacă tu crezi că ai super puteri, joacă>>. Şi el a zis că are super puteri„, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Florinel Coman a fost providenţial pentru FCSB în această ediţie a Ligii 1. Jucătorul cotat la 5 milioane de euro a reuşit 10 goluri şi a oferit 8 pase decisive.

Gestul de frustrare făcut de Florinel Coman după golul încasat de FCSB

Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional în FCSB – Farul, după ce oaspeţii au restabilit egalitatea în prelungirile partidei de pe Arena Naţională. FCSB a condus încă din minutul 55, după autogolul lui Ganea, dar a fost egalată în al cincilea minut de prelungiri, atunci când Larie l-a învins pe Târnovanu din penalty.

Imediat după reuşita lui Ionuţ Larie, Florinel Coman a fost un car de nervi. În cele din urmă, partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Florinel Coman a avut o criză chiar pe teren, imediat după ce Farul Constanţa a egalat în prelungiri, prin Ionuţ Larie. Jucătorul celor de la FCSB a acceptat cu greu faptul că echipa sa a încasat un gol pe final de meci şi a vrut să îşi rupă şortul de pe el.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta