„M-a şocat asta!” Mihai Stoica, replică fermă pentru Nicolae Dică: „Zice şi el ce vede!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 1.03.2024, 20:42

Mihai Stoica, replică fermă pentru Nicolae Dică

Nicolae Dică, alături de Mihai Stoica / Sportpictures

Mihai Stoica a avut o replică fermă pentru Nicolae Dică, dat şi pentru ceilalţi conducători de la Voluntari care au pus la îndoială victoria celor de la FCSB.

Mihai Stoica a lăudat schimbările făcute la pauză şi a avut cuvinte de laudă pentru Florinel Coman. „E genial”, a spus oficialul de la FCSB despre „Mbappe de România”.

În prima n-am fost bine deloc. Nu e cum spun ei, că n-am existat, că n-am ajuns la poartă. Dică zice şi el ce vede el, noi zicem ce vedem noi. Dar eu după m-am uitat la meci linistit. Păi noi am avut bară în prima, nu a fost offside, dacă marca Florinel se vedea la VAR şi am avut încă două situaţii nejucând bine!

Pe mine asta m-a şocat, ce au zis ăştia de la Voluntari. Au zis de dreptul lui Coman… A strecut mingea printre ei pentru că are sclipiri de geniu. E genial. Exact pe acolo putea să dea. Cum poţi să găseşti vinovaţi la gol? FCSB e FCSB. Printre jucători cu impact foarte mare e Coman, dar e şi Olaru, schimbările au fost foarte bune„, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Nicolae Dică a răbufnit după FC Voluntari – FCSB: „70% din meci am fost mai buni. Coman ne-a bătut în 5 minute”

Nicolae Dică a răbufnit după FC Voluntari – FCSB. Antrenorul ilfovenilor a venit extrem de supărat la interviul de la finalul meciului de pe stadionu Anghel Iordănescu, acolo unde liderul din Liga 1 s-a impus cu 2-1.

FC Voluntari a deschis scorul în minutul 16, prin Dumiter, dar Florinel Coman a reuşit să întoarcă scorul în debutul reprizei secunde, printr-o dublă.

La finalul meciului de la Voluntari, Dică a fost extrem de supărat pe jucătorii săi pentru greşelile copilăreşti făcute în apărare. Mai mult, el a declarat că ilfovenii au fost mai buni cel puţin 70% din meci şi că Florinel Coman i-a învins în 5 minute:

„E păcat. Am făcut un joc bun, 70% din meci am fost mai buni. Apoi, în a doua repriză, ne-au bătut în 5 minute prin Coman. Pe Coman nu am reuşit să îl oprim, chiar dacă am vorbit la pauză. Facem greşeli copilăreşti. Mă aştept la mai mult de la ei.

Avem ocazie mare, să facem 2-2. Din nefericire nu putem să o băgăm în poartă. Cei de la FCSB doar asta au făcut, jucau la Coman, pe partea stângă.

Este strânsă lupta (n.r. pentru evitarea retrogradării), dar în momentul în care vom intra în play-out, toate echipele de acolo vor avea emoţii. Jocul ne dă încrederea pentru că echipa joacă, ne creăm ocazii, dar nu reuşim să marcăm. Trebuie defensiv să fim mai atenţi. La Craiova am pierdut din două faze fixe.

De când am venit aici am tot încercat să lucrez la asta, am avut încredere. Să avem curaj, să jucăm, pentru că am dovedit că putem să ne luptăm cu orice echipă. Astăzi, FCSB ne-a bătut în 5 minute”, a declarat Nicolae Dică, la digisport.ro.

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

8
22:26
Fiorentina, din nou în finala Conference League! Italienii au trecut în semifinale de Club Brugge
8
21:56
Adi Popa a spus ce au făcut jucătorii de la CSA Steaua în ziua în care s-au împlinit 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor
8
21:43
Claudiu Niculescu a început să râdă când a fost întrebat de Dinamo, după despărţirea de Şelimbăr! Mesaj clar pentru conducere
8
21:02
FotoAdrian Mutu, poză cu un crocodil, alături de soţie şi de fiul Tiago: „O zi minunată”
8
20:53
Jaqueline Cristian, în turul 2 de la Roma! Posibil duel „de foc” cu Coco Gauff în turul 3
8
20:28
FotoTeodora Stoica, imagini emoţionante cu tatăl ei, Mihai Stoica: „Un vis devenit realitate”
8
20:14
Rapid are un nou director sportiv! Anunţul oficial al clubului patronat de Dan Şucu
8
19:51
Poli Iași cere suspendarea lui Homawoo pentru accidentarea cumplită provocată lui Luca Mihai! Anunţul Comisiei de Disciplină
8
19:29
Şerveţelul pe care Lionel Messi a semnat cu Barcelona, scos la licitaţie! Preţul de pornire este uriaş
8
19:25
România – Cehia 31-30! „Tricolorii” au avut un avans de 7 goluri în turul play-off-ului pentru CM de handbal masculin

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției