Mircea Rednic a tras concluziile, după ce UTA a încurcat-o pe CFR Cluj: „Ne-au surprins! Am avut de suferit!”

De Viviana Moraru
Publicat: 25.11.2023, 22:55

Mircea Rednic a tras concluziile, după ce UTA a încurcat-o pe CFR Cluj

Mircea Rednic, în timpul unui meci/ Hepta

Mircea Rednic a tras concluziile, după ce UTA a încurcat-o pe CFR Cluj, remizând în Gruia, scor 0-0. „Puriul” s-a declarat mulţumit de rezultatul înregistrat de echipa sa, mărturisind că nu are ce să le reproşeze jucătorilor.

CFR Cluj a ratat şansa de a urca pe primul loc în Liga 1, fiind fără succes de trei meciuri în campionat. Clujenii pot pica pe locul trei, în cazul în care Rapid se va impune cu U Cluj.

Mircea Rednic a declarat că UTA a reuşit să obţină un rezultat bun pe terenul celor de la CFR Cluj. Antrenorul arădenilor a dezvăluit că a fost surprins de tactica abordată de Andrea Mandorlini în meciul din etapa a 17-a din Liga 1.

Rednic s-a mai declarat încrezător înaintea meciului din runda viitoare, cu Hermannstadt, şi speră ca UTA să obţină cele trei puncte.

„Ţinând cont de repriza a doua, în care am fost dominaţi, sunt mulţumit. I-am şi lăsat noi să aibă impresia că ne domină, au fost dueluri pe care noi le-am câştigat. Prima repriză a fost mai echilibrată, în a doua au avut ei posesia. Şi noi am avut ocazii, una prin Carp, a doua a fost bara lui Căpuşă. Dar puteam fi mulţumiţi, am întâlnit o echipă bună.

Băieţilor n-am ce să le reproşez, e prima dată când jucăm cu trei pe fund. Am crezut că şi ei vor juca la fel, d-asta am avut de suferit. Şi-au creat o superioritate la mijlocul terenului, ne-au surprins. Dar noi ne-am apărat bine, n-am luat gol şi cu şansă. Noi când ne apărăm, ne apărăm cu toţii. Am luat un punct la CFR acasă, e greu să faci asta. Nu prea am mai luat goluri în ultimele meciuri. Sunt mulţumit, am luat totuşi un punct cu CFR Cluj.

Încercăm să câştigăm cu Hermannstadt în etapa viitoare, acasă la Oradea”, a declarat Mircea Rednic, conform digisport.ro.

CFR Cluj a ratat şansa de a urca pe primul loc

CFR Cluj a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1. Clujenii au avut gol anulat în minutul 87.

Într-un meci pe care oaspeţii l-au gestionat bine în apărare, iar clujenii nu au găsit drumul spre gol, deşi au avut multe ocazii, gazdele au cerut un penalti în minutul 15, însă arbitrul Ionuţ Coza nu a dat nimic. Căpuşă a lovit bara în minutul 61, apoi Tachtsidis a trimis în bară, în minutul 73, iar în minutul 87 golul lui Bîrligea a fost anulat pentru ofsaid.

S-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj rămâne pe locul al doilea, cu 32 de puncte. UTA Arad e pe 13, cu 19 puncte.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

14:40

LIVE SCOREIrina Begu – Iga Swiatek se joacă ACUM. Ana Bogdan, eliminată de la Jocurile Olimpice 2024

14:37

VIDEOVerstappen, cel mai rapid în ultimul antrenament din Marele Premiu al Belgiei! Calificările, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY, 16:45

14:27

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle feminin, la Jocurile Olimpice 2024

14:16

„Nu trebuie deranjat, vrem o medalie!” Camelia Potec, ultimele detalii înainte ca David Popovici să debuteze la Jocurile Olimpice

14:03

Sepsi – Dinamo, LIVE TEXT, 22:00! „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani! Echipele probabile

13:10

Marian Florian Enache şi Andrei Sebastian Cornea, în semifinalele probei de dublu vâsle masculin, la Jocurile Olimpice 2024

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil